vreau sa raman insarcinata

02-09-2008
zlatea
Nu este medic/terapeut
zlatea
numele meu este tatiana dan si am 27 de ani.in urma cu 2 saptamani am fost la un control ginecologic in urma caruia am aflat ca am cateva chisturi mai mici pe ovarul drept.tratamentul recomandat a fost diane 35 timp de 6 luni.problema este ca as fi vrut tare mult ca anul acesta sa raman insarcinata si stiu ca datorita acestor medicamente e imposibil.de cand am auzit ca am aceste chisturi am inceput sa intru in contact cu mai multe femei care se afla in situatia mea si majoritatea mi-au zis ca aceste chisturi dispar in momentul in care raman insarcinata si ca nu necesita tratament.va rog sa-mi spuneti daca este adevarat sau daca exista un altfel de tratament pt aceste chisturi tratament naturist.as dori sa va mai intreb daca acestea afecteaza sarcina intr-un fel.multumesc anticipat
1 comentarii
0
20-10-2008, ora 08:12
Diana Sena
Nu este medic/terapeut
Diana Sena
am si eu o intrebare!va rog spuneti-mi si mie dupa operatia de endometrioza care sunt sansele de a ramane insarcinata?si daca tratamentele dau randament pt o posibila sarcina in urma acestei operatii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pregătirea pentru sarcină
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.