Aerosoli folositi prea des

21-05-2019
Me Deea
Nu este medic/terapeut
Me Deea
Buna ziua! Aerosoli folositi prea des pot scădea îmunitatea copilului? De aproximativ 4 luni, copilul meu a început să răcească foarte des. Atunci i am facut aerosoli prima dată, avand o răceală mai puternică. Medicul pediatru ne da sa ii fac aerosoli cu repisun si adrenalina + ser la cea mai banală răceală. Ce as putea face sa nu mai răcească atat de des?
3 comentarii
0
22-05-2019, ora 09:22
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna dimineata
Aerosolii, cu componentele descrise, nu ii scad copilului imunitatea. Nu precizati varsta copilului... Ar ajuta pt cresterea imunitatii un tratament cu Polygemma 17 Imunitate: copil 2-7 ani=1 ml x 3/zi, adiministrat oral, diluat in putina apa, inainte de mese, timp de 1 luna.
Repetati cura dupa 3 luni. Daca are peste 7 ani : 2 ml x 3/zi, cu aceleasi precizari ca mai sus. De asemenea duceti copilul la Ocna Turda sau Praid, anual 2 sapt, 3 ani succesiv sau la Mare. Sanatate !
0
22-05-2019, ora 10:07
Me Deea
Nu este medic/terapeut
Me Deea
Copilul are 2 ani. De fiecare dată mi a dat sa ii fac dimineata adrenalina +ser si seara repisun. Avem in plan sa mergem cât mai curând la salina.
0
22-05-2019, ora 11:33
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Incercati, pana ajungeti la salina, tratamentul naturit pe care vi l-am indicat. Succes !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: