Bebe și formula HIPP COMBIOTIC

31-08-2023
Carmen1288
Nu este medic/terapeut
Carmen1288
Bebeluș de 5 luni, 6. 225 kg, născut prematur la 36 săptămâni și 3.000 kg, hrănit în maternitate cu Aptamil Prematil timp de 2 săptămâni. Acasă l-am alăptat până la 4 luni, moment în care nu a mai acceptat sânul. Acum îl hrănesc cu HIPP COMBIOTIC 1, dar nu cred că îi priește. In timpul meselor și după, se strânge de burtică(chirceste) iar imediat după se arcuieste de spate și plânge, și nu mănâncă mai mult de 80-90 ml la o masa. De 2-3 zile face asa si in somn. Credeți că ar trebui să schimb formula de lapte? Menționez că doamna doctor pediatru este in concediu și nu îmi poate răspunde.
Vă mulțumesc anticipat pentru răspunsuri
2 comentarii
0
04-09-2023, ora 11:19
MaraDElena
Nu este medic/terapeut
MaraDElena
Bună! Pana la urma ce ați făcut? Am aceeași problema cu bebe de 2 luni jumătate, dar hrănit cu Nan Optipro.
0
06-09-2023, ora 21:33
Carmen1288
Nu este medic/terapeut
Carmen1288
Am fost la pediatru și mi-a recomandat să schim cu NAN OPTIPRO sau cu HIPP COMFORT. Am ales sa încerc cu NAN. Acum am terminat procesul de schimb a formulei. Momentan văd că este bine, nu se mai strânge de burtică și în plus doarme mai liniștit. Sănătate și creștere ușoară!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: