GONOREE- buletin analize- rog informatii sau confirmare

08-07-2021
Hazel2015
Nu este medic/terapeut
Hazel2015
Buna ziua! Sunt eleva AMG si pregatesc lucrarea de licenta pe tema ".PACIENTEI CU GONOREE". Am epuizat practic toate sursele mele de informatie, asa ca v-as fi recunoscatoare daca m-ati putea ajuta sa realizez un raport de analize medicale al unei persoane de sex FEMININ, varsta aprox. 25 ani (secretie vaginala, secretie col - frotiu Gram). Ar fi vorba de GONOREE NECOMPLICATA, si fara alte infectii urinare sau de transmisie sexuala asociate.
Daca este pe grup o doamna/ domnisoara care sa aiba la indemana astfel de analize si sa le impartaseasca cu mine, mi-ar fi de mare ajutor. Multumesc!

In caz ca sunt si persoane cu competente medicale care doresc sa ma indrume, voi atasa propriul meu raport de analize, creat in urma investigatiilor pe forumuri de specialitate. Mi-ar fi de mare ajutor daca ati putea sa-mi confirmati aceste date:

- celule epiteliale poligonale- frecvente
- celule epiteliale rotunde - rare
- hematii – absente
- frecvente leucocite PMN
- flora microbiana – abundenta, cu frecventi coci Gram negativi dispusi “in diplo”, localizati predominant intraleucocitar
- Flora lactobacilara (bacili Doderlein) - rara
- levuri - absente
- Trichomonas - absent

In cazul internarii in spital sub suspiciunea de BTS, in afara de frotiul vaginal, se realizeaza si alte analize, precum
- sange (VSH, Hb, glicemie, uree, creatinina, leucocite)
- examen urina
- EKG?

In cazul in care ati fost internati, ati putea sa-mi confirmati si aceste analize?

Va multumesc anticipat si multa sanatate!
Alexandra
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: