Gustul sfarcurilor

20-12-2008
maimutaparoasa
Nu este medic/terapeut
maimutaparoasa
Am si eu o problema!!!!! Sfarcurile prietenei mele au gust de ceapa! Stie si ea asta ca ne-am sarutat dupa ce m-am jucat eu cu ele! Nu este din cauza parfumului.nu ajunge pana acolo! Am citit undeva ca este vorba de o secretie la nivelul sfarcurilor si vaginului! Ce este de facut? PLS urgent !!!
7 comentarii
0
20-12-2008, ora 15:29
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Pai nici ceapa nu ajunge pana acolo.Poate ca e de la gura ta, de la saliva ta.Ea nu se plange ca-ti simte in gura iz de ceapa cand te saruta?
0
20-12-2008, ora 15:35
maimutaparoasa
Nu este medic/terapeut
maimutaparoasa
Nu, nu este de la mine! Saliva mea nu mioase a ceapa.rara mananc ceapa!!!! Se intampla doar cand ii sarut sfarcurile! Daca saliva mea avea gust/miros de ceapa cred ca pana in momentul de fata imi dadeam seama! Suntem impreuna de 3 ani si chestia asta este de 1 an.inainte nu era asa!!!!!!
0
21-12-2008, ora 12:28
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Poate ca inainte de a se intalni cu tine gateste sau poate ca de un an lucreaza intr-un restaurant, intr-o bucatarie, intr-o pizzerie unde se face mancare si, fiind imbracata sumar mirosul se imbiba pentru ca ceapa contine si uleiuri volatile care, impreuna cu transpiratia fiziologica imprima pielii mirosul cepii.Si cei care stau un sfert de ora in preajma unei tigai unde se prajeste ceapa emana ulterior acest iz.Prietena ta si transpira mai mult? Poate face dus inainte de a va intalni si sfarcurile trebuiesc periate cu o periuta moale sau spalate bine cu un burete.Sarbatori fericite!
0
21-12-2008, ora 13:31
maimutaparoasa
Nu este medic/terapeut
maimutaparoasa
Imi pare rau dar nu indeplineste nici una din cele de mai sus si in plus face dus in fiecare dimineata! Nu lucreaza intr-un restaurant sau undeva unde ar putea capata acest miros! Nu transpira mult! Nu sta prin preajma cand face mama ei mancare ca isi afuma parul :) Nu stiue sa mai zic :( cert este ca nici una din cele spuse de dvs mai sus nu poate fi cauza! Nici nu sti sa gateasca :)) Sarbatori fericeite si dvs si va multumesc pentru raspunsuri!
0
21-12-2008, ora 16:35
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
toma_robert2006, atunci sa mearga la un medic si sa-si faca niste analize!!Sanii prietenei tale secreta vreun lichid?Daca da, sunt foarte multe laboratoare unde se fac analize ale acelui lichid!!Iar pt secretia vaginala sa mearga la un medic ginecolog!!
Numai bine si Sarbatori Fericite!
0
28-12-2008, ora 05:15
maimutaparoasa
Nu este medic/terapeut
maimutaparoasa
Nu este vb ca suntem noi 2 siguri de acel lichid :)) Asa am citit pe undeva pe un site o discuti de genu...dar nu am fost martori la o asa zisa scurgere.o sa apelam la un medic la urma urmei...!! Xcum.multumesc pt raspunsuri si dak mai are careva cunestiinte despre aceasta problema sunt binevenite!!! Multumesc
0
14-05-2018, ora 22:34
Tefeyde
Nu este medic/terapeut
Tefeyde
Da- eu am aceasta problema. Nu stiu de unde provine - dus fac zilnic, deci nu este o problema de igiena. Ceapa nu mananc niciodata, sfarcurile nu secreta absolut nici un fel de lichid, sanii au o forma obisnuita in schimb la contactul cu saliva simt acest miros pe buzele partenerului. Am citit undeva ca poate fi vorba de descompunerea secretiilor glandelor sudoripare apocrine are se gasesc in vecinatatea sfarcurilor si rezultatul unui dezechilibru endocrin in consecinta ar fi bine sa va adresati unui medic enocrinolog. Daca ati gasit vreun tratamament scrieti pe forum.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Metode de ridicare a sanilor fara operatie
  • Estetica sânilor
  • Mastopexia - Operatia pentru ridicarea sanilor (lifting-ul sanilor)
  • Mastectomia preventivă
  • Cancerul la sân – o amenințare care poate fi prevenită
  •