Țiuit in ureche

12-12-2018
Cornnel
Nu este medic/terapeut
Cornnel
Buna ziua am 26 de ani si de o luna ma chinui cu o problema la care nu se gaseste rezolvare.
Cum va spuneam in urma cu o luna a inceput sa aparea o umflatura nedureroasa dupa urechea stanga si un țiuit si m-am dus la medic.Am luat antibiotic timp de 7 zile.Am fost dupaia la un medic ORL si iarasi antibiotic 5 zile.
In fine in cele din urma umflatura s-a mai diminiuat iar tiuitul a scazut in intensitate insa am observat alta problema.In momentul in care misc maxilarul se aude din interioul acestuia un zgomot ca si cum ar fii saliva + că daca umflu obrazul si masez in jurul glandei parotide am senzatia unui scartit ca pe zapada.
Mentionez ca nu am dureri si aseara am fost la alt medic ORL si mi-a dat picaturi de nas si parasinus + sinosun.Intre timp mi-am facut programare si la stomatolog.
Ce ma sfatuiti sa fac sau unde as putea sa merg sa imi rezolv problema?
1 comentarii
0
12-12-2018, ora 19:38
Cristina252
Nu este medic/terapeut
Cristina252
Sa ai rabdare. Ca si eu ma plimb cu baiatul meu din luna mai din medic in medic si nu stiu ce are. M am saturat de sistemul de sanatate. Si am fost numai la particular.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectele indirecte ale COVID-19 asupra tinitusului, o condiție comună manifestată prin „țiuit” în urechi, discutate de cercetători
  • Un potențial tratament pentru tinitus, dezvoltat după două decenii de cercetare
  • Tinitusul sau țiuitul în urechi ar putea duce la pierderea auzului? (studiu)
  •