Va salut! Am 28 de ani și vreau din suflet sa pot scăpa de dependenta de droguri!

13-01-2022
Ciuline11
Nu este medic/terapeut
Ciuline11
De câțiva ani buni am încercat cu un prieten un fel de praf alb zis PUR, trageam pe nas.ce sa zic, mișto senzația, dar tot am continuat și în prezent acel praf alb (nu știu ce substanță este) îl fumez și seara de seara fac ce fac și ma duc sa procur...
De ceva timp numai suport vreau sa termin cu prostiile și nu pot... Am soție și un copil minunat de 3 ani. Nu am vorbit cu nimeni pana acum despre aceasta problema..
Va rog dacă cineva ar putea sa ma ajute cu orice sfat sau medic sa îmi pot revine..
În fiecare zi, când se lasă seara parca sunt alta persoana, ma duc iau trag și când îmi revin din starea euforica regret maxim ce am facut. Și asa e în fiecare zi!
Servici nu am, sunt electrician și îmi câștig exista din diverse lucrări.
9 comentarii
0
13-01-2022, ora 06:20
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Adresati-va Spitalului Sfantul Stelian din Bucuresti sau Spitalului Obregia pentru a primi tratament si a va lasa.
0
13-01-2022, ora 20:11
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Asa cum spune si Clara mergi la spital unde ai fost dirijat, gindeste-te ca ai familie si e mult mai inportant sa-ti salvezi statutul de tata si om de incredere in casa nu un risipitor de bani pe droguri, daca nu actionezi acum va fi mult mai greu daca nu bagi in seama situaia si criza in care te aflii.
0
13-01-2022, ora 23:50
Ciuline11
Nu este medic/terapeut
Ciuline11
Va mulțumesc pentru sfaturile bune!
Am mai discutat cu un prieten azi, i-am spus tot ce aveam pe suflet ba chiar am avut curajul sa îi arat postarea făcută de mine pe forum.
M-a surprins spunându-mi ca îmi este alături și merge cu mine la medic sau unde este nevoie!
Astăzi am avut treabă la el acasă și am stat cu el toată ziua. Am venit acasă și pot sa zic ca toate bune... Am luat cina cu familia, mam jucat cu băiatul meu, dar tot am avut intenția sa ma duc, mi-am pus ambiția și nu am fost... Sunt puțin nervos atâta tot deocamdată, sper ca să reușesc fără ajutorul medicului... Sunt conștient de tot, dar sper sa îmi treacă răul.
O seara buna și încă o data va mulțumesc din suflet!
0
14-01-2022, ora 08:01
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Nu nu.ți trece fără ajutorul medicului, ai sa te convingi și e prea târziu. Ce crezi ca.ti face medicul decât sa.ti dea tratament corespunzător și tu sa.l iei regulat o perioada apoi vei fi bine.
0
16-01-2022, ora 02:36
Ciuline11
Nu este medic/terapeut
Ciuline11
Luni merg la medic, va mulțumesc
0
22-01-2022, ora 18:14
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
In primul rand depinde de tine, degeaba te duci la medic daca tu nu ai vointa, daca ai vointa, nu mai iei si gata, medicul nu poate face asta in locul tau. Trebuie sa constientizezi (desi cred ca deja ai facut-o), ca e o prostie si te va duce la rau treaba asta daca nu te opresti, nu merita ptr putina euforie sa platesti de 10 ori mai mult apoi.
Ca medicu o sa te trimita la psiholog sa dai banii aluia ca sa ajungi la concluzia pe care trebuie sa o ai deja de acuma, adica ca trebuie sa te lasi cu orice pret.

Daca nu mai suporti si vrei sa termini cu prostiile inseamna ca poti, daca nu poti inseamna ca mai suporti, ca daca nu mai suportai, orice ar fi, nu mai luai.
0
22-01-2022, ora 19:25
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Dragul meu, ma uit chiar acum la un reportaj din închisoare, concluzia dacă te droghezi în continuare vei ajunge prin acel loc. Mai ai timp sa te redresezi este o soluție și cea mai buna, a doua sa ajungi la cota zero (pușcărie) și ultima la minus 2 m în pământ, atit am de spus.
0
24-01-2022, ora 16:21
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
tassevasi, te uitai pe B1 TV la "Comndamnatii", ca e intre 19 si 20 ora, si eu ma uit la fiecare emisiune din aia.
Pai omu a zis ca vrea sa se lase, e clar ca vrea.
0
28-01-2022, ora 08:09
fidelio2776
Nu este medic/terapeut
fidelio2776
Aaa bagi alba dp anton pann! bine c anu bagi heroina aia e mai nasoala! eu zic ca trb sa stai cateva zile si sa intrebi un medic ce contine ca sa stii la ce sa te astepti la sevraj ca aia da si paranoia
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anumite trăsături din adolescență pot crește riscul consumului de droguri la maturitate
  • Obiceiul de a căuta droguri, un factor de risc pentru recidivă în rândul foștilor consumatori de droguri
  • Muzica indigenă ajută persoanele care se recuperează de dependența de droguri sau alcool să se vindece mai repede
  •