cateva seri ma trezesc cu mana dreapta amortita si cu dureri usoare
buna ziua!
ma numesc Alina, am 30 de ani, si de cateva seri ma trezesc cu mana dreapta amortita si chiar usoara durere in dreptul cotului. analizele sunt bune, nu sufar de alta boala. sunt fiziokinetoterapeut si as vrea sa stiu daca ma pot ajuta singura cu sedinte de limfodrenaj sau gimnastica medicala. va multumesc sincer! Alina Iatan.
ma numesc Alina, am 30 de ani, si de cateva seri ma trezesc cu mana dreapta amortita si chiar usoara durere in dreptul cotului. analizele sunt bune, nu sufar de alta boala. sunt fiziokinetoterapeut si as vrea sa stiu daca ma pot ajuta singura cu sedinte de limfodrenaj sau gimnastica medicala. va multumesc sincer! Alina Iatan.
5 comentarii
Buna alina, nu crezi sa fie vorba de vreo lipsa de calciu? eu am avut aceasta problema, cu amorteli ale diferitelor parti din corp, aceasta amorteala la mine cel putin se numea spasmofilie... o lipsa mare de calciu...
multumesc de raspuns! deja am inceput sa iau calciu+vit D., dar trebuie sa fac o electromiograma la recomandarea medicului specialist! analizele s-au dovedit a fi bune! vom vedea...
Buna ziua! Am si o amorteala de trei zile la degetul mic al mainii stangi, si o stare asa de disconfort cu asa problema, va rog sa ma ajutati cu vreun sfat. Va multumesc.
buna seara! ma numesc Alina Iatan, sunt fiziokinetoterapeut, si as dori sa imi spuneti daca va stiti cu vreo tasare vertebrala in zona cervicala, sau daca v-ati lovit in cot de curand si nu ati dat importanta sau daca ati solicitat mana prea mult si degetul a fost supus unui traumatism. in functie de anamneza dvs. va putem raspunde cu un sfat. Astept un raspuns! Multumesc!
buna!am de vreo 2 saptamani amorteli si furnicaturi in partea stanga, picior inpartea de jos si antebrat.apar si dispar depinde de vreme.mai apar si inzona fetei sau a omoplatului sau stern sus dar toate in stanga.iau de 8 zile ca+d3 si mg b6.am zile mai bune si mai rele.la neurolog mi-a zis ca am circulatie periferica slaba.sa ma duc la cardio.inca nu am facut-o dar o voi face.tens 14 cu 8.voi ce credeti?
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2mi-a amortit partea de sus a antebratului si degetul mare
- 2Dureri articulare si amorteli ale degetelor dupa chimioterapie
- 3amorteala mana stanga
- 4Amorteala maini, abdomen si dureri in zona lombara
- 10Ameteli, senzatie de cutremur, amorteala membrelor, depersonalizare, etc
- 2Maini amortite noaptea
- 1Durere nerv median
- 8Amorteala și durere mana dreapta
- 1Mana amortita
- 1Un sfat va rog - amorteli mana
- 2Dureri musculare mana stanga
- 0Senzatie de arsura a osului intre cot si umar
- 1Amorețesc foarte tare mainiile si picioarele.Din ce cauza ?
- 4Urgent Dureri oase brațe picioare
- 2Mana amortita si vanata dupa operatie
- 4Durere brat stâng
- 1Amorteala si racire a mainii stangi in timpul somnului
- 4Parestezii și dureri mână stanga și dureri de cap
- 1Amorteli si dureri in mana, picior
- 1Mâna stingă amortita tot timpul
Mai multe informații despre: durerea la mana amorteala mainilor
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: