karissa - intrebari, informatii
Buna.
Eu am luat Karissa din prima zi de menstruatie.Este prima luna cand iau. Intrebarea mea este primul ciclu va avea mai putin de 28 de zile ? In cele 7 zile de intrerupere ar trebuie sa vina menstruatia ? Vineri am luat ultima, cea de-a 21 a pastila si inca nu mi-a venit mentruatia.
Eu am luat Karissa din prima zi de menstruatie.Este prima luna cand iau. Intrebarea mea este primul ciclu va avea mai putin de 28 de zile ? In cele 7 zile de intrerupere ar trebuie sa vina menstruatia ? Vineri am luat ultima, cea de-a 21 a pastila si inca nu mi-a venit mentruatia.
5 comentarii
si eu iau karissa, iar menstruatia imi vine de obicei in a3a sau a4a zi de pauza.stiu ca asa este normal.
sunt in aceeasi situatie iau ptr prima data karisaa sunt in a 3a zi de pauza si inka nu mia venit.oare ce poate fii??
si eu iau Karissa prima data. Dupa ce se termina cele 21 pilule si 3-4 zile nu-mi vine, mai sunt protejata? Sau trebuie folosite si alte metode de protectie?
si eu tot karissa folosesc.
una asta nu am mai facut pauza de 7 zile... mi-a spus medicul ca in aceasta perioada nu iti mai apare menstruatia.(asta era si ideea) faza e ca am uitat sa iau un comprimat.am luat a 2a zi altu in continuare.e posibil sa raman insarcinata ? plus ca nu imi dau seama acum cand o sa fac pauza de 7 zile. o sa imi vina menstruatia in perioada aia ? asa devreme ? sau dupa chiar daca incepi alta folie.. help :(
una asta nu am mai facut pauza de 7 zile... mi-a spus medicul ca in aceasta perioada nu iti mai apare menstruatia.(asta era si ideea) faza e ca am uitat sa iau un comprimat.am luat a 2a zi altu in continuare.e posibil sa raman insarcinata ? plus ca nu imi dau seama acum cand o sa fac pauza de 7 zile. o sa imi vina menstruatia in perioada aia ? asa devreme ? sau dupa chiar daca incepi alta folie.. help :(
buna ziua.sunt noua pe acest forum si as avea cateva intrebari.am 23 de ani si de curand mi-am inceput viata sexuala.si am hotarat ca e mai sigur sa iau anticonceptionale sa nhu avem vreo surpriza.am fost la doctor si mi-a recomandat karisaa.le-am luat din a 3 zi de ciclu, in fiecare zi la ora fixa, dupa a 8-a pastila am avuth contact neprotejath cu prietenul meu(dar nhu sa terminat in mine).am inceput sa citesc pe net despre anticonceptinale si se vorbeste ca in prima luna nu esti suta la suta protejata.
e adevarat??????va rog sa imi raspundeti la aceasta intrebare, sunt ffff. ingrijorata.
va multumesc
e adevarat??????va rog sa imi raspundeti la aceasta intrebare, sunt ffff. ingrijorata.
va multumesc
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4nu stiu ce e cu mine, am 13 ani si nu am ciclu
- 4durata ciclului menstrual
- 7influenteaza antibioticele menstruatia?Ajutor!
- 8in timpul menstruatiei am niste mancarimi genitale groaznice
- 3la cate zile dupa chiuretaj vine menstruatia?
- 4postinor 2 urgent!
- 6menstruatie dupa testul de sarcina (test pozitiv)
- 6scaune cu sange in timpul ciclului menstrual
- 11anticonceptionalele karissa nu sunt eficiente din prima luna?
- 3ciclu menstrual
- 13cum scap de dereglarile de ciclu?
- 15Sunt insarcinata? Cum sa fac sa pornesc CM urgent?? Help pls!
- 1ciclu regulat cu ajutorul acidului folic
- 18Am facut un test de sarcina si a iesit negativ, dar tot intarzie menstruatia
- 6menstruatie intarziata, urinez forte des foarte des.. sunt insarcinata?
- 6Mi-a intarziat menstruatia si nu mi s-a mai intamplat niciodata.
- 7am nevoie de un sfat! as putea sa raman insarcinata?
- 6ce fel de ciclu?
- 3sex in a cincea zi de cliclu si prezervativul rupt
Mai multe informații despre: ciclul menstrual karissa
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
