menstruatie intarziata, urinez forte des foarte des.. sunt insarcinata?

23-05-2013
lore59
Nu este medic/terapeut
lore59
buna ziua..am si eu o problema...luna aceasta trebuia sa imi vina menstruatia in 20 si suntem deja in 23...mentionez k am avt contact sexual aprox 3 sapt in urma si de asemenea neprotejat dar nu sa terminat in mine.pot sa va ma spun k urinez foarte des de ceva timp, , , totodata luna precedenta trebuia sa imi vina stopul in 24 si mia venit in 19...nustiu ce sa fac.sunt disperata..va rog ajutatzima cu un sfat...va multzumesc
6 comentarii
0
23-05-2013, ora 13:07
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Pai daca ai avut contactul acum 3 saptamani, fa-ti un test de sarcina, pt ca a trecut destul de mult timp de atunci. Sa stii ca nu trebuie neaparat sa ejaculeze partenerul in vagin ca sa ramai insarcinata, penisul in timpul actului sexual elimina un lichid care se numeste lichid seminal sau lichid pre-ejaculator, iar acest lichid contine spermatozoizi, asa ca poti ramane insarcinata.Eu sper sa nu fi ramas pt ca vad ca nu iti doresti un bebe, insa pe viitor fii te rog mai atenta si protejeaza-te! Poti folosi prezervativul, este la indemana oricui si in afara unei sarcini nedorite, te protejeaza si de eventualele bts-uri(boli cu transmitere sexuala).
Numai bine!
0
23-05-2013, ora 13:10
lore59
Nu este medic/terapeut
lore59
multumesc de sfat.sper sa nu fiu insarcinata...deoarece numi doresc acest lucru
0
24-05-2013, ora 13:00
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
lore59, cred ca e vorba despre o dereglare hormonala doar. Pentru linistea ta fa-ti un test de sarcina dar sunt slabe sanse sa fii insarcinata.
0
24-05-2013, ora 15:25
lore59
Nu este medic/terapeut
lore59
asa e Otilia nu sunt insarcinata...tocmai ieri am fct testul si a iesit negativ...se poate sa fi racit unpik...:*
0
25-05-2013, ora 13:10
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Sper sa inveti din experienta asta si pe viitor sa fii mai atenta!
Numai bine
0
25-05-2013, ora 13:37
lore59
Nu este medic/terapeut
lore59
multzumesc...numai bine si tie
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Cum poți preveni infecțiile urinare?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Sarcina la varsta adolescenta
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •