Migrena sau ce?
De vro 2 luni ma tot confrunt cu o durere de cap ciudata.Si anume pe partea stanga pe deasupra urechi putin pe crestet putin si pe tampla si in spatele urechi in jos spre cervicala.Dar niciodata nu m-a durut toata partea isi schimba locul.Durerea e mai mult ca un junghi o durere ascutita.Credeti ca se poate pune probleme de un anevrism celebral la 24 de ani?(tensiunea 13 cu 8 nu beau nu fumez)
1 comentarii
Consulta un medic neurolog care iti poate recomanda si un angioRMN. In cazul in care din punct de vedere neurologic nu ai o afectiune organica, pentru aceste dureri eratice, poti folosi si un preparat homeopat, m-as gandi la Ignatia15 CH- 5 granule sublingual, la nevoie.Numai bine
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 11intepaturi groaznice in cap
- 12Ce se intampla cu mine?
- 623Migrene... mostenite
- 63Se pot trata acufenele?
- 6am dureri de cap de ceva vreme, doctorii au zis ca am migrene
- 4am avut dureri groaznice de cap.. sunt momente cand ma doare mai rau decat de obicei
- 13neurologie
- 11Spirolactona - tratament eficient?
- 4vena umflata pe tampla stanga
- 0Migrena severă!
- 6durere de cap permanenta, greata, ameteala + probleme cu somnul
- 8interesant
- 4durere de cap ingrozitoare
- 5Dureri de cap cronice
- 4Arsura in zona occipitala... de o luna
- 14de mai bine de 15 ani sufar de migrene!
- 0Migrene, ameteli puternice, confuzie
- 3Durere de cap de aproximativ 2 luni
- 0Aura fara durere
Mai multe informații despre: Migrena
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: