cum v-ati simtit in prima saptamana de administrare a anafranilului?
Buna ziua!
Va rog, spuneti-mi si mie cum v-ati simtit in prima saptamana de administrare a anafranilului? Pentru ca pe mine mai mult ma agita (iau si spitomin), imi provoaca o mare somnolenta, fapt pentru care nu il pot lua dimineata asa cum mi-a fost prescris, ci seara inainte de culcare, tremor, si mi-a suprimat si cliclul care imi venea numai cu ajutorul anticonceptionalor. Va rog dati-mi un sfat, ca nu stiu ce sa fac, incerc sa repar pe o parte si stric pe alta..
Va rog, spuneti-mi si mie cum v-ati simtit in prima saptamana de administrare a anafranilului? Pentru ca pe mine mai mult ma agita (iau si spitomin), imi provoaca o mare somnolenta, fapt pentru care nu il pot lua dimineata asa cum mi-a fost prescris, ci seara inainte de culcare, tremor, si mi-a suprimat si cliclul care imi venea numai cu ajutorul anticonceptionalor. Va rog dati-mi un sfat, ca nu stiu ce sa fac, incerc sa repar pe o parte si stric pe alta..
3 comentarii
buna ziua,
scrieti pe google:
"contraindicatii anafranil"
si veti vedea CE nu va face bine
sanatate
scrieti pe google:
"contraindicatii anafranil"
si veti vedea CE nu va face bine
sanatate
Buna ziua!
Am citit inca o data, pe langa faptul ca are o groaza de efecte adverse, incep sa cred ca eu fac parte din acea categorie pentru care tratamentul la inceputul lui sporeste anxietatea, sper sa treaca starea asta in 2 saptamani, daca nu, este clar ca nu mi se potriveste si trebuie schimbat.alta explicatie nu gasesc..
Am citit inca o data, pe langa faptul ca are o groaza de efecte adverse, incep sa cred ca eu fac parte din acea categorie pentru care tratamentul la inceputul lui sporeste anxietatea, sper sa treaca starea asta in 2 saptamani, daca nu, este clar ca nu mi se potriveste si trebuie schimbat.alta explicatie nu gasesc..
Anafranilul este tare pacatos mai ales la inceput, pe parcurs si la sfarsit, dar asta nu inseamna ca este un medicament rau! Trebuie avuta rabdare, in timp poate da efecte terapautice foarte bune, mai bune decat cele date de medicamentele moderne. Personal am intampinat probleme, dar pot spune ca a meritat.
Cu orice medicament trebuie avut rabdare si mai ales cu cele de generatie veche.
Succes!
Cu orice medicament trebuie avut rabdare si mai ales cu cele de generatie veche.
Succes!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 10Depresia se poate trata?
- 9Schizofrenia? sunt foarte speriat!
- 13REMOTIV - antidepresiv natural, extract de sunatoare.
- 22Valdoxan-urgenta!
- 95-HTP (5-hidroxitriptofan), un antidepresiv natural foarte bun
- 10tratament rispolept
- 7sufar de anxietate
- 1tratament de multi ani cu antidepresive si nu ma simt bine, simt ca nu au niciun efect
- 86 ani de risperidona, cum sa incep scaderea dozelor 2mg x 2.Multumesc
- 1Cine antidepresive
- 8Care este cel mai bun antidepresiv?
- 8Care sunt antidepresivele sedative?
- 4Dureri de cap de la Seroxat si quetiapina?
- 3Anxietate - imi este greu sa ma trezesc, nu am aer suficient si nu pot sa respir bine
- 2Efecte adverse anxiar + cipralex
- 2Anafranil fără recomandarea medicului
- 1Reactii adverse la Sertralina
- 4Insomnie
- 3Antidepresiv Serodeps
Mai multe informații despre: Antidepresivele
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: