burtica de la cezariana
sunt mamica a doua fetite gemene in varsta de 11 luni si o sapt. dupa operatia de cezariana medicul care m-a operat nu mi-a prescris nici un tratament ( de obicei, se fac antibiotice injectii, din cate stiu). nu am avut nici o problema doar.ca mi-a ramas o frumusete de burtica.am folosit burtiera dar.poate stie cineva vreo metoda de a scapa de burtica.
multumesc!
multumesc!
2 comentarii
Felicitari pentru gemene!
Incercati sa tineti regim si sa masati local abdomenul. In anumite cazuri aceasta metoda poate da rezultate. Daca nu (si asta este foarte frecvent dupa sarcini gemelare) singura solutie este chirurgia plastica.
Incercati sa tineti regim si sa masati local abdomenul. In anumite cazuri aceasta metoda poate da rezultate. Daca nu (si asta este foarte frecvent dupa sarcini gemelare) singura solutie este chirurgia plastica.
multumesc pt raspuns! stie cineva o crema pt fermitatea bustului dupa alaptare?
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 6dereglari menstruale
- 18Tromboflebita postpartum
- 7Cezariana. Sangerari de o luna si ceva
- 34Insarcinta dupa cateva luni de la nastere prin cezariana?
- 3dupa nasterea de cezariana, are hemoroizi
- 8Dupa nastere de cezariana, mi-au aparut hemoroizi
- 6anestezie cezariana sau epizotomie
- 4sangerari frecvente dupa cezariana
- 1amorteala cefei si a mainii drepte dupa o operatie cezariana
- 1usturime la urinare dupa cezariana
- 3Dureri la 3 luni dupa cezariana
- 2Dupa cezariana am o durere ca la menstruatie
- 7Muschii vaginali
- 0Operatie cezariana
- 6Probleme cu abdomenul la 2 ani de la cezariana
- 0Operatia de cezariana umflata
Mai multe informații despre: Cezariana Refacerea dupa nastere
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: