Implant silicon sani
Roxy, zici ca ai avut totusi o geanta de 2 kg. Daca tu ai carat o, catusi de putin, este posibil de la asta. Spun din proprie exp.Eu nu am avut banda, dar daca dr a recomandat, e ok. Dana, inca probabil esti sub ef anesteziei sau calmantelor. Nici eu nu am simtit atat de rau prima si a doua zi. Stai lin., vine si la tn.:) :*
DanaVlad, felicitări!ma bucur ca nu ai dureri, asta i minunat! Presiune am simtit toate, din cate stiu eu, , dar cn știe, poate tu n ai sa simti!:) te felicit si de acum iti doresc recuperare cat mai rapida si ușoară!
Roxy13, si eu am o burtaaaaa.. cu toate ca nu mai am probleme cu tranzitul.. eu inițial am slăbit 2 kg, de câteva zile am pus înapoi 1 kg, mai am unul. Dar nu inteleg de ce am burtoiul asta, zici ca s însărcinată, pe bune, dar nu sunt sigur!:)) te pup, ma bucur ca ai ajuns cu bine!
ROXY, mie dr mi a recomandat banda 14 zile, am scăpat de ea, gata! Numai ca sanul drept e mai măricel..:( sper din suflet sa nu mi faca " bucuria" de a rămâne asa...
Woow Mamitzica, ce sani superbi ai! Acum vad noua poza!! Stai lin., iti promit ca se vor aseza:*:* miruna, la tn la fel, acum vad poza. Ce dotate sunteti fetelor! :*
Marmaris, multumesc, esti f drăguța! Sa te ții de promisiune, da?:*!te pup cu drag!
Buna dimineata. Este ora 5 si mam trezit ca m-a luat cu dureri. "Febra aia misculara" parca devine mai intensa. Mam trezit si cu mana dreapta putin umflata si am dormit cu spatele inclinat pe 3 perne. Am luat tramadol pentru durere. Voi ce pastile de durere ati luat?
Neata' dragele mele a trecut prima noapte am vomitat de 2 ori pt ca am mancat, durere nu simt deloc doar ca azi noapte imi simtea degetele la maini si picioare amortite acum sunt ok.oricum cred ca dupa ce plec din clinica voi avea dureri.
Danavlad..asta e a doua zi la mine..si durerea e un pic mai mare ptr ca nu mai sunt la clinica. Daca mi-ar face calmante intravenos ar fi usor. Cum te simti?
Alexandraparaschiv ce mărime porți acum la sutien ? Eu zic ca nu e mult 395, gândește-te bine decât sa pățești ca mine, ce iti dorești sa fi suparata ca ai sânii mici după operație ? Depinde de ce iti dorești, dar am pățit la fel, am avut de ales intre 350 si 375... Am ales 350 iar acum imi pare rau, mai bine sa fie putin mai mari decât ti i-ai dorit, decât mai mici... Si sa fi dezamagita !
Ioana1988, pe mn m a ajutat f mult Doreta, e un calmant f bun. Putina răbdare, inca 2, 3 zile si durerile vor trece, va rămâne doar presiunea dimineata..
Fetelor..e normal sa ma doara muschii de la axila mai tare ca in prima zi? Incerc sa ma misc..sa ma invart prin casa dar forte greu misc bratele...si incep sa ma doara muschii pieptului. Cat tine durerea asta? Ma doare si spatele ca stau un pic cocosata. Nu ma pot indrepta din cauza durerii
DanaVlad, bucura te ca nu ai dureri! Tu ai si lipo si implant, nu? Wow! Pai esti o norocoasa in cazul asta!:)eu 4, 5 zile am fost zombie:)) tine o tot asa!:) bafta !
Sarumana mamitzica..o sa ies azi pana la farmacie sa le iau. Singura probl e ca nu am putut sa ma las de fumat :(
IOANA 1988, a 2 a zi e cea mai grea! Tot ce spui tu, am simtit si eu, si inca cum..:( brațele ma dureau in ultimul hal, stăteam cu ele pe langa corp, nu mai puteam nici sa le mișc, parca ma bătuse cineva..si axila la fel, ma durea f tare. Nu te speria, toate astea sunt firești, ia calmant ( Doreta, midocalm, ce ai), si încearcă sa te miști cat de cat prin camera, asa cum poti, pune muschii un pic in mișcare, ajuta..mâinile încearcă sa le miști de la cot in jos cat mai mult, sa pui sângele in mișcare.bafta, draga mea, va trece si ziua asta critica!
Cu ce afecteaza fumatul inainte de operatie si dupa?
IOANA, si eu sunt fumătoare. Am fumat si inainte si dupa, si acum:) nu te stresa cu asta, sunt f multe fete fumătoare care au fost f OK !
Ioana la ora 14:00 ma externeaza, vorbesc foarte sincer ca momentan sunt surprinsa ca nu ma doare tinand cont ca am si lipo.cu siguranta o sa ma ia durerea acasa ca doar no fi la mine nimic mai special.imediat vine asistenta sa ma duc sa fac dus.o sa imi vad noile achizitii.eu am favut lipo la burta si mi se pare ca sunt inflamata, sa vad cand ma dezbrac
AlexandraParaschiv, fumatul reduce fluxul de sange si de oxigen către zona operata, de aici se spune ca unei fumătoare i se poate vindeca un pic mai greu inciziile. Nu încurajez fumatul, însă eu nu m am putut lasa, asta e:) si am vb cu fete fumătoare cărora li s au vindecat f frumos cicatricile. Daca poti, lasa le, daca nu, nu te stresa f tare cu asta. Totul e sa nu te apuce vreun acces de tuse daca încerci sa le lași de tot acum. Bafta!
DanaVlad, poate esti tu mai rezistenta, ai un organism mai puternic!au mai fost câteva cazuri fara dureri.
Fetelor eu va recomand sa ascultați si de sfatul medicului si mergeți cu max recomandat, dacă el zice ca se poate 395, e ok, depinde de câta glanda aveți.
Mamitzica, mie mi-a spus Dr meu sa port banda pana la o luna, ca se coboare si sânul drept. Acum depinde cred si de forma implantului. Balonarea este si din cauza antiinflamatoarelor. Trece...
Mamitzica, mie mi-a spus Dr meu sa port banda pana la o luna, ca se coboare si sânul drept. Acum depinde cred si de forma implantului. Balonarea este si din cauza antiinflamatoarelor. Trece...
Mamitzica...serios ca ma simt de parca m-a batut cineva. De miscat ma misc..incerc sa ridic un pic coatele..mainile(dar nu sus) o sa fie bine..eu nu am gasit in farmacii ketonal puternic asa ca o sami fac curaj sa ies la farmacie sa iau calmante mai puternice. Si eu mam simtit bine la spital..pentru ca imi faceau tratament intravenos. Abia astept sa treaca inca 2 zile..nu mai am rabdare
3xmommy, eu am terminat tratamentul la 7 zile, azi este a 16 a zi:), nu mai iau nimic. Banda n o mai port de 2 zile, dar sanul drept a rămas mai măricel, dupa cum se poate vedea si in poza...:( mi e cam frica sa nu rămână asa, eu am avut si inainte o mica asimetrie, dar nu se vedea f clar, sânii fiind lăsați, însă acum se observa clar. Sper sa se remedieze in timp..
Fetelor, mai am 6 zile pana la op, si m-a apucat o tuse tampita, ce as putea sa fac? mi-e ca dupa op daca tusesc o sa ma doara f tare
Ioana1988, Off.. te inteleg PERFECT! Repet, a 2 a zi e cea mai urâta, o sa treacă.. Da, asa! mișca brațele dar nu in sus, f bn!eu imi dădeam cu Diclofenac pe brațe, ajuta.. daca are cine, sa te dea si pe omoplați, pt ca de la durere stai cocoșată, sunt f încordați, diclofenacul ajuta sa mai destindă muschii, pe spate la fel, daca nu esti singurică, roagă pe cv sa te dea. Eu am consumat 2 tuburi in 5 zile:)) răbdare si putere, va trece! Te pup:*
Marmaris multumesc frumos!!esti o draguta :)
Mulțumesc Miruna esti o drăguța, si mie mi-au ieșit coșuri mici si ma dispera:))) eu am la sutien acum 80c:)))
Mamitzica sunt singura in bucuresti. De asta vreau sa capat putere sa ma duc acasa la Suceava sa ma ingrijeasca mama. Am pus comprese reci pe piept si mie un pic mai bine..
Onutza te inteleg perfect :).. Cum doar C? Sanii tai arata destul de mari :)
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 22Sani mici... Ce metode de marire exista (exclus implantul mamar)?
- 16probleme ale sanilor
- 7micsorare de sani.. exista riscuri?
- 6mama are cancer la san e operata face chimio si in curand raze - sfaturi
- 2am un san umflat
- 9ajutor! rani la sani de la alaptare
- 11nodul la san
- 27implant silicon sani
- 7dureri de san - ce trebuie sa fac?
- 11In urma operatiei de sani, am ramas cu cicatrici
- 10carcinom ductal invaziv - interpretare
- 8implant mamar - recomandare medic Arad
- 0pastile de marire a sanilor (help)
- 6cancer la san... care este stadiul bolii?
- 1Marire sani
- 2Implant mamar.
- 79Ce implanturi mamare alegem? Ce stiti despre Motiva?
- 4Recomandare Dr. - implanturi mamare prin axila
- 0Implant mamar
- 0Implant sâni
Mai multe informații despre: Sanii Chirurgia estetica Estetica sanilor Marirea sanilor Implanturile mamare mastopexia proteza de san sani tuberosi
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: