Ce as putea face sa raman cu sanii mai mari decat inainte de a ramane insarcinata?

25-11-2008
Alexandra Negrea
Nu este medic/terapeut
Alexandra Negrea
Am auzit de mai multe ori spunandu-se ca poti ramane cu sanii mari dupa nastere, inclusiv dupa alaptare. Repet:se poate intampla, dar nu e obligatoriu.Asadar, intrebarea este: Ce as putea face sa raman cu sanii mai mari decat inainte de a ramane insarcinata? Ce se intampla in organismul acelor femei? Poti controla acest lucru? Este prima mea intrebare si apelez la dumneavoastra pentru ca nimeni nu a stiut sa-mi raspunda pana acum. Va multumesc anticipat.
4 comentarii
0
25-11-2008, ora 11:04
candycandy
Nu este medic/terapeut
candycandy
la mine, in timpul alaptarii sanii se marisera cu cateva nr, erau diferiti fata de cum ii aveam eu normal, dar dupa ce am intarcat, vreau sa zic ca s-au facut si mai mici ca inainte.
0
25-11-2008, ora 11:24
Alexandra Negrea
Nu este medic/terapeut
Alexandra Negrea
Off...ma sperie ce-mi spui.Eu lucrez si ca model, hostess, manechin si as fi complexata daca as ramane chiar fara sani...cu tot sportul pe care-l fac. Mama mea si acum la 46de ani este complexata de acest aspect.Sta fara sutien numai noaptea cand doarme.Daca trebuie sa cumpere ceva de la magazinul din fata blocului, prima grija este sa si ia sutien.Va rog, sfatuiti-ma. Nu vreau sa ajung in situatia asta si nici sa-mi pun silicon.:(
0
17-12-2008, ora 14:33
lacramioara26
Nu este medic/terapeut
lacramioara26
BUNA ZIUA! Cum as putea sa stiu daca voi avea lapte, eu avand sanii mari.
Sunt in 34 de saptamani dar nu mi-a curs nimic din sani acel colostru de care se vorbeste, si voi face si cezariana.Credeti ca daca nu exista aceea scurgere din sani nu voi alapta, nu voi avea lapte?Datorita carui fenomen o femeie chiar cu sanii mari nu are lapte?
VA MULTUMESC SI CRACIUN FERICIT SARCINA SI NASTERE USOARA.
0
20-01-2009, ora 22:06
candycandy
Nu este medic/terapeut
candycandy
nu are treaba ca nu o sa ai lapte pt ca nu ti-a curs din sani nimik, nici la mine nu a curs decat f tarziu, inainte de nastere, cateva zile.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Metode de ridicare a sanilor fara operatie
  • Estetica sânilor
  • Mastopexia - Operatia pentru ridicarea sanilor (lifting-ul sanilor)
  • Mastectomia preventivă
  • Cancerul la sân – o amenințare care poate fi prevenită
  • Cum îţi poţi influenţa forma sânilor
  • Modificări ale pielii la nivelul sânilor - cauze posibile
  •