sanii mei nu au aceeasi marime: unul e mai mic decat celalalt

25-08-2009
funny_girl_001
Nu este medic/terapeut
funny_girl_001
Buna!Am si eu o problema...sanii mei nu sunt de aceeasi marime...unul e mai mic decat celalat si totusi este destul de vizibil.Specific ca am doar 16 ani.Ce as putea sa fac?Doar implanturile sunt o solutie?Si as mai avea o problema, in jurul mamarelor (daca bine zic :D) am cateva fire de par..cum as putea sa-l indepartez?
6 comentarii
0
26-08-2009, ora 00:18
sy
Nu este medic/terapeut
sy
buna.este normal ca un san sa fie mai mic ca celalat.tine de emisferele cerebrale:).de ex, da tu scrii cu dreapta normal ar fi ca sanul stang sa fie mai mare, iar daca tu scrii cu stanga, sanul drept.o emisfera cerebrala este mai dezvoltata ca alta(un lucru absolut normal) si merge in X dreapta-stanga, etc.si da, solutia sunt doar implanturile, sau un sutien cu push up, care egaleaza sanii si ii ridica. acele fire de par..poti scapa de ele ori cu crema depilatoare, cand te epilezi, ori cu mare atentie cu lama de ras.insa multa atentie sa nu te tai.treci lama foarte usor, imprejur.succes:)
0
01-09-2009, ora 12:06
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
aualeu, chestia cu lama e riscant!
0
01-09-2009, ora 22:33
funny_girl_001
Nu este medic/terapeut
funny_girl_001
Dar pot sa smulg firele?se intampla ceva daca fac asta?:D
0
01-09-2009, ora 22:36
sy
Nu este medic/terapeut
sy
cu penseta eventual.insa cel mai ok e varianta cu crema depilatoare
0
02-09-2009, ora 02:49
raluk89cool
Nu este medic/terapeut
raluk89cool
BUNA!am 20 de ani, iar de la varsta te 18 ani mi-am inceput viata sexsuala, pana acum nu am avut probleme, iar de cateva saptamani am o scurgere zilnica de culoare alb spre galben, acum cativa ani am avut probleme cu rinichii sa fie din cauza aceasta?sau din alta cauza?Alte boli nu am mai avut.Ce sfat imi puteti da?Sincer sunt disperata si nu stiu ce sa fac, nu stiu in ce parte sa o iau?Va rog frumos daca puteti sa imi raspundeti la mesaj.Multumesc! Raluca
1
04-09-2009, ora 22:51
mirela76
Nu este medic/terapeut
mirela76
Buna Ralu! mai bine mergi la ginecolog, pentru linistea ta, ok? pwp
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Contraceptia la adolescente
  • Adolescent
  • Crestere si dezvoltare adolescent
  • Metode de ridicare a sanilor fara operatie
  • Estetica sânilor
  • Mastopexia - Operatia pentru ridicarea sanilor (lifting-ul sanilor)
  • Mastectomia preventivă
  •