Durere deasupra sanului drept
Buna,
Am 26 de ani si de cateva zile a inceput sa ma doara spatele intre omoplati si deasupra sanului drept si cateodata bratul.
Am ceva probleme cu spatele printre care si o spondiloza cervicala destul de urata in sensul ca am dureri de ceafa destul de puternice de cele mai multe ori.
As vrea sa stiu daca aceste dureri intre omoplati si deasupra sanului sunt tot de la acea spondiloza sau pot fi ceva probleme pulmonare?
Sunt fumatore, in ultimul timp insa nu fumez mai mult de 5-7 tigari pe zi.
Am avut ceva arsuri gastrice inainte de a se declansa aceste dureri de spate.
Este o durere surda mai mult, ca un fel de febra musculara ce simt deasupra pieptului si in brat.
Am 26 de ani si de cateva zile a inceput sa ma doara spatele intre omoplati si deasupra sanului drept si cateodata bratul.
Am ceva probleme cu spatele printre care si o spondiloza cervicala destul de urata in sensul ca am dureri de ceafa destul de puternice de cele mai multe ori.
As vrea sa stiu daca aceste dureri intre omoplati si deasupra sanului sunt tot de la acea spondiloza sau pot fi ceva probleme pulmonare?
Sunt fumatore, in ultimul timp insa nu fumez mai mult de 5-7 tigari pe zi.
Am avut ceva arsuri gastrice inainte de a se declansa aceste dureri de spate.
Este o durere surda mai mult, ca un fel de febra musculara ce simt deasupra pieptului si in brat.
3 comentarii
buna Laura,
ti-as recomanda sa mergi la medicul tau de familie si sa iei o trimitere la radiologie pt un Rx-pulmonar.ca sa fii mai sigura
Inca ceva, incearca sa te lasi de fumat si sa incerci ceva gimnastica medicala
good day...:)
ti-as recomanda sa mergi la medicul tau de familie si sa iei o trimitere la radiologie pt un Rx-pulmonar.ca sa fii mai sigura
Inca ceva, incearca sa te lasi de fumat si sa incerci ceva gimnastica medicala
good day...:)
Multumesc pentru raspuns,
Am uitat sa mentionez, poate era important, ca nu ma doare deloc cand inspir/expir, nu tusesc, e doar o durere surda, dupa cum ziceam, ca de febra musculara in brat, sau parca ar fi o intindere.
Poate fi totusi de la plamani?
Am uitat sa mentionez, poate era important, ca nu ma doare deloc cand inspir/expir, nu tusesc, e doar o durere surda, dupa cum ziceam, ca de febra musculara in brat, sau parca ar fi o intindere.
Poate fi totusi de la plamani?
ar putea fi multe...
cum am mai zis, fa o Rx de control si mergi la medicl de famile...
fara un examen clinic nu pot spune ce este...
cum am mai zis, fa o Rx de control si mergi la medicl de famile...
fara un examen clinic nu pot spune ce este...
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3dureri mijloc, spate
- 7dureri de spate de vreo sapatamana
- 50dureri de spate si de cap dupa rahianestezie
- 1Durere in partea stanga sus a spatelui
- 7Durere de spate care s-a mutat in talpi
- 4durere de spate care iradiaza catre ovar si coboara spre picior
- 3Termoterapie pat jad si spui adio durere de spate
- 4dureri de spate
- 5dureri de cap si de spate
- 4Simptome renale ?
- 58Mielom multiplu sau boli metastatice
- 10Dureri la plamani sau dureri de spate?
- 1dureri de spate foarte dese...
- 5Disconfort general si stare de rau
- 1dureri de spate
- 4Dureri de spate.
- 1Febra, oboseala, ameteala, lipsa poftei de mancare, dureri de spate..
- 0Junghiuri in spate
- 0Durere de spate
- 0Durere spate - episoade
Mai multe informații despre: Durere de spate
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: