am uitat pastila si am luat-o dupa 11 ore
am inceput o noua folie de anticonceptionale(marvelon) marti si miercuri am uitat sa iau pastila iar a doua zi am luat-o dar dupa 11 ore jumatate, iar seara am luat si pastila din ziua de joi. trebuie sa folosesc metode suplimentare timp de 7 zile?multumesc
4 comentarii
ca sa stai fara grija ar fi bine sa folosesti alte metode contraceptive timp de 7 zile.
iau pastie anticonceptionale de un an si ceva si e prima data cand uit pastila marti la 8 seara am inceput sa iau prima pastila din primul blister, iar miercuri am uitat sa o iau dar am luato imediat ce mi-am adus aminte dar a trecut 13 h si seara am luato la ora care trebuia, ma ingrijoreaza k am avut si un contact sexual marti ce pot face doresc un sfat de la un medic specialist
Nu ati iesit de sub protectie, prin urmare nu aveti motive sa fiti ingrijorata.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3intarziere de o ora si jumatate a pastilelor!
- 4Anticonceptionale marvelon uitate 2 zile si contact sexual neprotejat
- 10uitarea unei pastile
- 5am uitat o pastila in cursul lunii si nu stiu cand
- 2penultima pastila din folie uitata
- 5Pastila uitata, menstruatie intarziata...
- 4Pastila contraceptiva uitata 24 de ore
- 4anticonceptionale uitate. Raspundeti-mi va rog!!!
- 8Pastila uitata dupa 7 zile de pauza
- 0pastila uitata
- 0Am uitat o pastila, anticonceptionale Karissa
- 3Pastila uitata - Belara
- 1Anticonceptionale Leogest
- 1am uitat primele 2 pilule Desorele
- 0Am uitat sa beau ultima pastila
- 0Va rog sa imi răspundeți urgent
- 0Urgent, va rog - am uitat sa iau o pastila Yaz
- 0Prospect versus sfatul medicului
- 0O pastila yasmin uitata in prima saptamana
Mai multe informații despre: pilula contraceptiva uitata
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
