pastila luata dupa 5 ore = sarcina?
Exista risc de sarcina?? Prietena mea a uitat sa ia pastila la ora care trebuie, si a luat-o cu intarziere de 5 ore.+am avut contact sexual exact in acea zi.
Trebuie protectie suplimentara in urmatoarele 7 zile?sau Postinor???
Multumesc mult!!!
Trebuie protectie suplimentara in urmatoarele 7 zile?sau Postinor???
Multumesc mult!!!
3 comentarii
de obicei întârzierile mai mari de 12 ore contează. 5 ore nu e mare lucru. ce fel de pastile ia?
Mervelon 28, contraceptive combinate.A inceput folia de 12 zile.
Deci, e ok?nu e nici un risc de sarcina datorita acelei intarzieri????
Deci, e ok?nu e nici un risc de sarcina datorita acelei intarzieri????
Nu, nu este risc de sarcina.Dar pe viitor sa incerce sa nu uite cand trebuie luata pilula.Numai bine!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2sunt insarcinata?
- 46poti sa ramai gravida si fara penetrare?
- 4va rog ajutati-ma sunt gravida?
- 15marvelon 21
- 3Uitat pastila
- 4se poate sa fii ramas gravida?
- 5Postinor, menstruatie dereglata = sarcina?
- 3am uitat sa iau pastila = sarcina?
- 12E virgina si a ramas insarcinata
- 3Sarcina sau dereglare hormonala?
- 0am uitat sa iau pilula timp de 24 de ore oare sunt gravida?
- 4Pilula omisa.. mai sunt protejata?
- 2Pot ramane insarcinarta?
- 12Posibil sarcina nedorita
- 3sunt insarcinata?
- 7Care sunt sansele sa fie insarcinata?
- 5Sarcina?
- 0Logest
- 1Simptome sarcina teste negative
- 3Sunt însărcinată? Ajutor!
Mai multe informații despre: sunt insarcinata? pilula contraceptiva uitata
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
