Care sunt sansele sa fie insarcinata?

16-04-2015
Vlad Iustinian
Nu este medic/terapeut
Vlad Iustinian
Buna seara! As avea si eu nevoie de ajutorul cuiva experimentat. Poate o sa sune ciudat si imi cer scuze, deoarece nu stiu exact cum sa explic.Si as avea nevoie de raspuns la 2 intrebari, daca se poate.
1. Luna trecuta, i-a venit menstruatia iubitei mele in 21.03., dupa ce i-a trecut(aproximativ o saptamana) am intretinut o relatie sexuala. La inceput, am facut asta neprotejat, mentionez ca nu am ejaculat nici macar in afara ei, ci dupa ce am facut un pic neprotejat, am pus prezervativul si am continuat normal, pana ce am ejaculat in prezervativ(desi cu prezervativ, in exteriorul ei). Care sunt sansele sa ramana insarcinata?
2. Intr-o zi, dupa ce am intretinut o relatie sexuala, am ejaculat in prezervativ(tot ca si sus, in afara ei). Problema este ca dupa ce am mers la baie, pe prezervativ am vazut ceva lichid (albicios) care se uscase. Desi nu am vazut sa se fi scurs sperma pe langa prezervativ sau nicidecum in interiorul ei, deoarece am avut mare grija si de obicei verific foarte des sa nu fie spart prezervativul, sa nu alunece, sa nu se scurga pe langa el si sa ajunga cumva pe vaginul ei etc. Ce poate fi lichidul acela? Si daca cumva este sperma, sunt sanse sa ramana insarcinata?
7 comentarii
0
16-04-2015, ora 11:53
alin138
Nu este medic/terapeut
alin138
nu este sperma stai linist, si eu am patit la fel, ele cand se excita se "uda" si tu prin penetrare si prin procesul de frecare se face ca o pasta albicioasa, stai linistit!
0
16-04-2015, ora 18:08
Vlad Iustinian
Nu este medic/terapeut
Vlad Iustinian
Multumesc mult ! Iar la prima intrebare daca poate cineva sa raspunda ? Multumesc anticipat !
0
19-04-2015, ora 01:57
Vlad Iustinian
Nu este medic/terapeut
Vlad Iustinian
Va rog din suflet, raspundeti-mi si la prima intrebare, deoarece de 3 saptamani s-a intamplat asta, iar acum iubitei mele i-a fost rau acum 3 zile, iar astazi i-a fost din nou rau... E cumva un semn ? Eu am fost foarte atent cand am facut ce am facut... si am facut si teste de ovulatie, ca sa fie mai sigur... si au iesit cum ca nu ar trebui sa fie in perioada de ovulatie.. Va multumesc !
0
19-04-2015, ora 17:59
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Tu inteleg ca esti atent sa faci ce faci, dar lichidul preseminal poate contine spermatozoizi.
0
19-04-2015, ora 19:17
Vlad Iustinian
Nu este medic/terapeut
Vlad Iustinian
Un procentaj daca ai putea sa imi spui, te rog frumos ?
0
19-04-2015, ora 23:13
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu stiu decat ca acest lichid e intre cateva picaturi si 5 ml.

Nu cred ca iubita e insarcinata.

Totusi am o intrebare si pt ea si pt tine in calitate de reprezentanti ai tinerilor

Nu ar fi mai frumos sa asteptati viitorii soti sa faceti acest lucru si sa aveti copii ?

P.S.: Lichidul ei nu ar trebui sa fie albicios, ci incolor.

Sa isi faca un test al secretiei si sa si-o observe de-a lungul timpului. Sa nu fie candida. Plus test Papanicolau anual.
0
20-04-2015, ora 02:30
Vlad Iustinian
Nu este medic/terapeut
Vlad Iustinian
OK, iti multumesc tare frumos pentru raspuns ! Avem o relatie de ceva vreme si.. probabil o sa se ajunga la casnicie si copii, doar ca nu acum. Desi, daca ar fi cazul, as accepta acest bebe. Dar bineinteles, cel mai bine ar fi sa se intample mai tarziu. Eu voiam sa cer un sfat, ceea ce am si primit si multumesc pentru asta ! Va doresc toate cele bune si sper sa pot si eu ajuta candva la randul meu pe cineva.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lenjeria intimă influențează calitatea lichidului seminal
  • Factori ce pot influența calitatea spermei
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Dieta poate afecta calitatea spermei
  • Legătura dintre utilizarea telefonului mobil și calitatea spermei la bărbații tineri
  •