3 luni si teste negative?e posibil?

04-12-2010
danyelaa90
Nu este medic/terapeut
danyelaa90
Buna ziua!
Am si eu o dilema..:-ss...Am avut pe 4 septembrie primul contact sexual(protejat, cu prezervativ).De atunci, timp de doua luni am avut menstruatie regulata, in zilele in care trebuia sa vina in mod normal.Mentionez ca mereu am avut o menstruatie regulata.In luna noiembrie, nu mi-a mai venit menstruatia, asa ca am facut 2 teste de sarcina si au iesit negative.De asemenea am facut si un test de sange Bhcg si a iesit tot negativ.Totusi menstruatia nu mi-a venit nici acum, deja este o intarziere de 2 saptamani.E posibil sa fie gresit testul acela de sange?
Mentionez ca simt o presiune asupra vezicii urinare, am mereu senzatia sa ma duc la toaleta, abdomenul il simt umflat, am cateodata si crampe specifice celor dinaintea venirii menstruatiei.Credeti ca este totusi vorba de o sarcina?:-ss
4 comentarii
0
04-12-2010, ora 22:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
O sarcina este atat de improbabila, incat o puteti considera exclusa. In schimb, ar putea fi vorba fie de o infectie urinara, fie de o inflamatie a anexelor. O vizita la doctorul dv ar fi foarte indicata.
0
04-12-2010, ora 22:47
danyelaa90
Nu este medic/terapeut
danyelaa90
O sa incerc sa nu ma mai stresez si sa imi fac o programare la medic.Va multumesc frumos pentru raspuns!
0
05-12-2010, ora 20:43
danyelaa90
Nu este medic/terapeut
danyelaa90
Nu am reusit sa imi fac inca programare la medic, dar vroiam sa va intreb daca este vreo posibilitate ca cei de la cabinetul medical sa fi gresit acel test de sange?poate sunt paranoica..:|dar sunt foarte stresata ca nu am nicio simptoma ca ar veni menstruatia prea curand...
0
06-12-2010, ora 14:01
danyelaa90
Nu este medic/terapeut
danyelaa90
S-a rezolvat problema..#:-s.Multumesc!:d
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: