Sunt însărcinată ?

16-08-2016
Anamaria1234566
Nu este medic/terapeut
Anamaria1234566
Buna seara. Acum 15 minute mi-am facut un test de sarcina deoarece in loc de menstruatie am o secretie maronie. Sânii sunt si ei foarte durerosi si am dureri de burta jos. Îmi pare rău ca nu pot arată poza cu testul. Sunt 2 linii, iar linia de test este un roz pal. Pe 28 iulie a venit logodnicul meu din deplasare si atunci cred ca s.a produs minunea. Întrebarea mea este : se poate sa fie rezultatul fals pozitiv ?
3 comentarii
0
16-08-2016, ora 21:13
Dr. Luminiţa Cîmpeanu
Obstetrica-ginecologie, Timisoara
Dr. Luminiţa Cîmpeanu
Nu, dacă testul are doua linii, este pozitiv. Pentru certitudine puteți face un BETA-HCG seric. Este o analiza de sânge care se poate face, în principiu, la orice laborator. Sangerarea maronie nu este tocmai un lucru bun. Ar fi recomandat sa consultați un medic ginecolog cât mai curând. Mult succes!
0
16-08-2016, ora 23:12
Anamaria1234566
Nu este medic/terapeut
Anamaria1234566
Am inteles ca este normal ca la implantare sa aibă loc acel spotting. Nu a fost chiar maro. Ci mai degrabă spre crem, roz. Dar mi.a trecut. Multumesc frumos pentru raspuns
0
20-09-2016, ora 20:19
Gabriela 30
Nu este medic/terapeut
Gabriela 30
Bună..mia întârziat ciclul 7 zile..Se poate sa fiu însărcinată? În vara am mai avut o întârziere de o luna jumate..pe urma mia venit 2 zile..penultima menstruatie am avuto la 21 de zile..acum îmi întârzie..vreau sa rămân însărcinată..test deocamdată nu îmi fac ca nu vreau sa fiu dezamăgită iară..:((..Am mai făcut și atunci când am avut întârzierea de o luna jumate și nimik..Am și un chist de 5 cm
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: