adolescent cu episoade de paralizie a limbii si membrelor

09-03-2012
vamye2000
Nu este medic/terapeut
vamye2000
Buna ziua.
Ma numesc Lili si am 3 fiice.
A doua are 13 ani si din cand in cand are niste manifestari ciudate, as putea spune unele crize. Crizele incep cu o vedere neclara dupa care urmeaza amortirea limbii si fetei si apoi a unor membre (acestea se schimba). Am realizat ca are aceste manifestari dupa momente sau perioade de suparare, dezamagire. E si o fire cam fricoasa si razbunatoare. Am facut RMN si tomograf si a iesit bine, fara nimic la creier, dar aceste manifestari apar mereu ( 1 data pe luna sau la 2 luni sau si mai frecvent).
Medicii pe la care am fostt au spus ca nu are nimic, dar acest lucru imi vine greu a crede cand o vad avand acele crize.
Daca aveti vreo idee de ce ar putea fi si numai o directie sa stiu incotro sa mai caut v-as fi foarte recunoscatoare.
Multa sanatate tuturor!
1 comentarii
0
09-03-2012, ora 17:03
calogeropoulis aristia
Nu este medic/terapeut
calogeropoulis aristia
La neurologie ati fost? A facut un EEG? Sa nu fie vre-o forma de epilepsie, intrebati medicii.
Sanatate multa fiicei!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: