S-a aplecat putin si imediat i s-a facut rau, o doare spatele si nu se poate misca

20-11-2011
DianaMihalache
Nu este medic/terapeut
DianaMihalache
Buna ziua!

Mamei mele i-a trosnit spatele de dimineata dupa ce s-a aplecat putin, iar imediat dupa i s-a fact rau.
Era foarte palida, ii venea sa vomite, nu mai auzea dupa care i s-a facut foarte frig.

Acum nu se mai poate misca si o doare foarte tare spatele in partea de jos.
Va rog sa-mi spuneti ce pot face.

Va multumesc! o zi buna!
6 comentarii
0
20-11-2011, ora 17:26
armina
Nu este medic/terapeut
armina
cred ca cel mai bun lucru era sa mergeti la cel mai apropiat spital, la primiri urgente.i se facea radiografie, un consult, un sfat, u n diagnostic, o reteta. asa pana ajunge la med de famile dureaza. nu este tarziu nici acum.
0
25-11-2011, ora 01:37
scumpy_gaby
Nu este medic/terapeut
scumpy_gaby
am si eu o intrebare pe sotul meu il doare spatele si cand urineaza il ustura si urina e de culoare mai inchisa are miros si il si ustura.si in partea stanga cum ar fi in dreptu ovarelor la femei si sub coasta.ce poate fi?
0
25-11-2011, ora 17:07
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Nu stati, mergeti de urgenta la medic, sigur este o problema renala..De cand sunt simptomele?
0
25-11-2011, ora 17:28
scumpy_gaby
Nu este medic/terapeut
scumpy_gaby
de cateva saptamani si a fost la medic ia dat medicamentu unidrox si pt spate cum e voltaren dar pastile si tot il doare
0
26-11-2011, ora 22:09
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Cereti medicului sa efectueze o ecografie ptr rinichi sa nu fie piatra blocata undeva.In mod normal cu unidrox trebuia sa i se rezolve infectia iar de la voltaren sa treaca cat de cat spatele.Cereti si o radiografie la coloana.
0
27-11-2011, ora 01:25
scumpy_gaby
Nu este medic/terapeut
scumpy_gaby
multumesc.am sa urmez sfatu.va doresc numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
24-02-2022, ora 16:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Neurolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.