Ajutati-ma - senzatie ciudata de arsura la limba, buze, obraz si ureche

24-02-2019
AnaMariaAny
Nu este medic/terapeut
AnaMariaAny
Totul a inceput acum o luna de zile, cand intr-o seara a inceput sa imi fie ameteala si simteam inima ca parca imi iesea din piept. Am ramas cu ameteala pentru 7-10 zile si in plus durere de cap toata luna.
Am mers la cardiologie unde am facut EKG si ecograf- aici nu sunt probleme.
Mi-am facut analizele hemoleucograma completa - a iesi bine.
Am mers la neurologie unde mi sa recomandat RMN - bun si asta..
Am facut radiografie cervicala- nici aici nu au fost modificari.
ORL - e bine si acolo.
In prezent tin sa precizez ca am scapat de durerile de cap, dar ce ma suparat in ultima saptamana este o senzatie ciudata de arsura la limba, buze, obraz si ureche pe partea stanga... la neurologie mi sa spus ca pare parestezie dar nu doreste sa imi dea tratament pentru ca alaptez.
Oare trece de la sine? Este foarte jenanta aceaata senzatie? Exista tratament naturist? Oare sa fie corect acest diagnostic?
1 comentarii
0
03-03-2019, ora 16:41
miruna@lo
Nu este medic/terapeut
miruna@lo
Buna ziua, va povrstesc despre mine ca poate va ajuta.Cand copilul meu avea vreo 2 ani si inca era alaptat am simtit cee ce simtiti dumneavoastra.:par a imi mergeau niste furnici prin cap, pe dupa urechea stanga, pe fata, pe buze si pe limba.Era cumplit si m am speriat f tare.Am facut atunci ct si rmn de cap, nimic.Rmn de col cervicala care arata o protuzie si niste ciocuri dar fara relevanta, consult la dermatologie, consult inclusiv la psihiatrie.Aveam si o durere permanenta in punctul Arnold
Pana la urma dupa vreun an datorita nasei mele am facut fizuoterapie la ceafa si mi a trscut.Bafta va doresc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.