Ajutor! înțepături in picioare și in mâini

04-07-2018
Benabena
Nu este medic/terapeut
Benabena
Buna! Am dureri in picioare și in mâini, un fel de înțepături, când in talpa, când la nivelul gambei, la fel și la mâini.. ma tot înțeapă antebrațele, câteodată și la umeri, palmele, vârful degetelor. Am făcut toate analizele de sânge, sunt sănătos tun. Am avut ceva probleme cu coloana.. pe la vreo 22 de ani.. am ridicat mult și greu, am rămas blocat odata... de atunci a început sa ma doară... dar nu sunt sigur dacă este de la coloana. Nu mai stiu unde sa merg sa vad ce este! Mulțumesc! Am 26 de ani, am uitat sa precizez!
2 comentarii
0
05-07-2018, ora 00:27
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Eu cred ca problemele dumneavoastra vin in primul rand de la coloana. De aceea va recomand sa apelati la un centru medical specializat si cu experienta pe problemele coloanei vertebrale si vi se va spune ce aveti de facut.

dr Petre Muresan
0
08-07-2018, ora 09:09
Fatimaravi
Nu este medic/terapeut
Fatimaravi
Incercati sa mergeti la un spital de reumatologie ( Sf. Maria sau Dr. Stoia) si acolo va vor face investigatii amanuntite. Este clar de la coloana, din pacate la analizele normale de sange nu se observa nimic, doar in urma unui RMN eventual.
Adaugă un comentariu / răspuns

04-09-2020, ora 14:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Masca Respiratorie KN95

Evită măștile neconforme
Masca KN95 de la Manasana a fost evaluată și testată de peste 50 de medici, poze și concluziile acestora le găsești aici.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de picioare
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.