alergia

16-12-2014
ale26
Nu este medic/terapeut
ale26
Buna ziua. Sunt insarcinata in 24 de saptamani. De vreo 2 saptamani tot am mancarimi la nivelul picioarelor si cred ca este vorba despre o alergie. Am incercat asmi dau seama de la ce este dar nu stiu. ceea ce consumam inainte consum si acum.Momentan sunt in spania am fost la farmacie si mia dat talquistina post pica dar nu stiu daca este buna pentru sarcina. Ma puteti ajuta cu vreun medicament, crema contra mancarimilor sau posibilei alergii ?
1 comentarii
0
19-01-2015, ora 14:40
Dr. Cosmina Brummer
Obstetrica-ginecologie, Rm.Valcea
Dr. Cosmina Brummer
Da, exista medicatie care se administreaza in astfel de situatii.Va trebuie insa reteta pentru eliberarea medicatiei.Ginecologul dvs.va indica daca este necesar sa mergeti la un medic alergolog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Introducerea precoce a produselor alergene în alimentația copilului poate reduce riscul de sensibilizare
  • Risc de alergii mai mic la copiii care își ronțăie unghiile sau sug degetul
  • Spălatul pe mâini - o altă perspectivă
  • Viaskin Peanut - plasturele care tratează alergia la arahide
  • Alergie sau răceală?
  • Un nou dispozitiv pentru detectarea rapidă a alergenilor alimentari
  • Antibioticele în exces pot crește riscul de apariție a alergiilor
  • O nouă abordare de îngrijire a persoanelor care suferă de alergii
  •