am nodul tiroidian si nu stiu ce sa fac dupa consultarea medicului

29-04-2007
optsprezece
Nu este medic/terapeut
optsprezece
am nodul tiroidian si nu stiu ce sa fac dupa consultarea medicului Circo din Constanta;stiu foarte putine in privinta acestei boli;problema mea este ca in ciuda faptului ca nodulul este destul de proeminent el nu ma deranjeaza-m-am dus la dr impinsa de cei din jur si acest Circo nu a reusit sa ma convinga sa ma operez;stie cineva daca acesti noduli se pot retrage fara interventie chirurgicala?
5 comentarii
0
30-04-2007, ora 00:00
sturza natalia
Nu este medic/terapeut
sturza natalia
eu am probleme cu fiul meu, am fost la PARHON, toate analizele inclusiv dozarile hormonale au iesit in limite normale.am urmat regimul alimentar prescris, a slabit 20 kg in decurs de un an, dupa care s-a ingrasat din nou.copilul sufera de ADHD, in prezent se afla sub tratament.ce imi recomandati pt. slabire?
0
30-04-2007, ora 00:00
optsprezece
Nu este medic/terapeut
optsprezece
draga natalia, nu stiu ce sa spun, nu sunt medic si nu stiu prea multe de nemernica asta de glanda, pot doar sa-ti spun ca ar fi bine sa- l cosulti si pe dr.COCULESCU(e director la spitalul Parhon) - e un medic super
0
10-05-2007, ora 00:00
optsprezece
Nu este medic/terapeut
optsprezece
am fost la Coculescu;este un doctor care trateaza cu superficialitate un pacient(nu numai pe mine);oricum, ce am aflat pana acum este ca daca nu trebuie ACUM sa fi operat este bine sa fie facuta cat mai tarziu aceasta operatie;multumesc pentru recomandare totusi
0
28-05-2007, ora 00:00
madines
Nu este medic/terapeut
madines
buna, si eu sunt din constanta. aveam un nodul de 2 cm. in exterior care nu ma deranja. am ajuns la circo la fel impinsa de cei din familie.
m-am operat acum 10 zile. totul a fost ok. dar la analiza preliminara din timpul operatiei, s-a descoperit ca ar fi cancer. acum astept rezultatele de la biopsie. oricum mi s-a recomandat (SI M-AM PROGRAMAT DE JA ) tratamentul cu iod radioactiv.
nici eu nu stiu prea multe. incerc sa ma documentez. parerea mea este ca ar fi cazul sa te operezi totusi. am inteles ca acest cancer se trateaza, cu conditia sa nu fie prea tarziu. eu nu stiu inca daca am fost sa ma operez la timp
0
01-04-2015, ora 15:17
lacramioara26
Nu este medic/terapeut
lacramioara26
sunt mama unui baietel de 6 ani. am fost la endocrinologie si i-a facut ecografie la tiroida si i-a iesit nodul LTD de 1 cm discret vascularizat in interior.ce inseamna asta? are doar 6 ani.a mai auzit cineva la copii asa mici si baieti. poate fi de la o infectie streptococica de un an cu BETA HEMOLITIC A. sa i se fi declansat ceva pe baza imuna ca are si niste spasme musculare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: