am sangerat foarte putin dupa avort

08-11-2007
narcisa14
Nu este medic/terapeut
narcisa14
am facut ieri o intrerupere de sarcina dupa care am sangerat foarte putin si ma durut burta.astazi nu mai sangerez deloc si nu ma mai doare burta.este normal?stiam ca trebuie sa sangerezi cateva zile dupa aceea.multumesc.
13 comentarii
0
08-11-2007, ora 00:00
lll
Nu este medic/terapeut
lll
stiu ca si domnul doctor iti va raspunde dar iti spun ca normal ar trebui sa ai ciclu, daca ai facut avortu la un cabinet privat ai 10 zile(dupa avort) gratuite de consultatie, poti sa mergi sa vezi.imi pare rau ca a trebuit sa faci avort:( daca vrei sa mai vb lasa-mi un id, iti doresc multa sanatate.Lavinia
0
08-11-2007, ora 00:00
narcisa14
Nu este medic/terapeut
narcisa14
iti multumesc mult.o sa sun astazi la cabinet sa vad ce imi spune.
0
08-11-2007, ora 00:00
IUliaA
Nu este medic/terapeut
IUliaA
Scuze ca t intreb asa cva.da cum t simti in rest? D c recurg oamenii la astfel d chestii? Mai bine previi decat sa faci asa cva.imi pare rau
0
08-11-2007, ora 00:00
lll
Nu este medic/terapeut
lll
iulia, nu cred ca are rost sa intrebi chestia asta ca de ce recurg femeile la astfel de chestii?"mai bine previi decat sa faci asa ceva"normal ca e mai sanatos sa previi, dar nu trebuie sa judecam pe nimeni, nu avem dreptul asta.daca narcisa a hotarat ca e mai bine sa faca avort, e alegerea ei
0
08-11-2007, ora 00:00
narcisa14
Nu este medic/terapeut
narcisa14
iti multumesc inca o data pt. raspusul, ajutorul si intelegerea ta.chiar nu am avut de ales. 12 ani am luat anticonceptionale, de 1 an nu am putut sa le mai suport si am folosit prezervative si tot s-a intamplat, sterilet nu pot sa imi pun, copii nu pot sa fac pt. ca am uterul deformat.am avut noroc sa fac un copil acum 13 ani, prin cezariana, cu toate ca toti imi spuneau ca nu o sa pot sa-l fac.
0
08-11-2007, ora 00:00
narcisa14
Nu este medic/terapeut
narcisa14
iti multumesc inca o data pt. raspusul, ajutorul si intelegerea ta.chiar nu am avut de ales. 12 ani am luat anticonceptionale, de 1 an nu am putut sa le mai suport si am folosit prezervative si tot s-a intamplat, sterilet nu pot sa imi pun, copii nu pot sa fac pt. ca am uterul deformat.am avut noroc sa fac un copil acum 13 ani, prin cezariana, cu toate ca toti imi spuneau ca nu o sa pot sa-l fac.
0
08-11-2007, ora 00:00
lll
Nu este medic/terapeut
lll
te inteleg ca si eu am trecut prin asta :( ai sunat la cabinet?ce ti-au spus?
0
23-01-2008, ora 00:00
carmenpr
Nu este medic/terapeut
carmenpr
buna narcisa...as dori sa stiu si eu mai multe informatii despre cum a decurs procesul de chiuretaj..unde l ai facut, daca medicul a fost bun, daca a durut si cam cat te a costat...merci mult!
0
23-01-2008, ora 00:00
narcisa14
Nu este medic/terapeut
narcisa14
chiuretajul a costat 250, a durut si pot sa spun ca nici acum nu mi-a venit ciclul de atunci si au trecut 10 saptamani.am fost si la consultatie dar nu mi-a spus mare lucru, a zis sa mai astept 2-3 saptamani.cabinetul este pe bracoveanu.
0
23-01-2008, ora 00:00
carmenpr
Nu este medic/terapeut
carmenpr
mercic mult narcisa14..anestezie ti a fost facuta?si la ce cabient ai fost?mi e asa o frica :((
0
23-01-2008, ora 00:00
narcisa14
Nu este medic/terapeut
narcisa14
da mi-a fost facuta anestezie locala, cabinetul se numeste sc sam garant medcomimpex srl. dr.butuc vasile, nr.tel.3324362, se face programare.luni, miercuri, vineri 15.30-18.30, sambata 10-13.
0
23-01-2008, ora 00:00
carmenpr
Nu este medic/terapeut
carmenpr
multumesc mult!eu merg sambata la control la clinica marie stops sa vad daca sunt sigur insarcinata(am facut un test care a iesit pozitiv)...si in cazul in care sunt as vrea sa fac o intrerupere de sarcina:(stii cumva pe cineva care a apelat la aceasta clinica?sper sa nu te deranjez cu intrebarile mele, care sunt cam multe...iti urez insanatosire grabnica.poop
0
23-01-2008, ora 00:00
narcisa14
Nu este medic/terapeut
narcisa14
da am fost si eu acolo, dar mai demult, este o clinica foarte buna.iti multumesc si eu, si sa se termine totul cu bine si pt. tine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Dureri de burtă după avort - ce e normal și ce nu
  •