Pot face avort in 3 luni jumatate si ce riscuri sunt?

27-02-2007
Simonitza
Nu este medic/terapeut
Simonitza
Buna ziua!Am 22 de ani si azi fac 3luni jum de sarcina.La inceput cand am aflat imi doream f.mult sa il pastrez, dar pe parcurs m-am despartit de prietenul meu pe motivul ca vreau sa il pastrez si m-am gandit si la o a doua varianta:de a face avort!Pana acum am mai facut doua avorturi prin aspirare!Va rog foarte mult sa imi raspunde-ti la aceasta intrebare:Pot face avort in 3luni jum si ce riscuri sunt?Oare o sa mai pot face copii?Va multumesc anticipat si astept cu nerabdare raspunsul dumneavoastra.Simona
2 comentarii
0
27-02-2007, ora 00:00
florentina
Nu este medic/terapeut
florentina
eu am sa fiu un pic mai directa, in general intr-o relatie trebuie sa fiti de acord amandoi daca a sosit momentul de a da nastere unui copil sau nu, la voi se pare ca tu singura ai hotarat.parerea mea este sa stati de vorba si tot impreuna sa hotarati, dar cred ca este destul de tarziu sa mai renunti la ceva. copilul mai are putin si misca, realizezi ce inseamna asta?cred ca sunt putin medici care vor sa mai faca ceva. cu siguranta vei mai putea sa faci copii dar de ce nu asta? ganditiva bine amandoi. curaj, cel mai minunat este sa deveniti parinti dar sa va si iubiti ca parinti. mult curaj
0
16-03-2007, ora 00:00
ramona mony
Nu este medic/terapeut
ramona mony
buna simonitza!parerea mea este ca dak deja ai 3 avorturi nu prea ar mai fi indicat inka unul.defapt nu ar fi indicat niciunul:)iar prietenul tau nu te merita dak s-a despartit de tine din acest motiv.akum este un mom in care trebuie sa fiti impreuna, sa hotarati impreuna si sa va sprijiniti unul pe celelat
pt k aman2 a-ti intrat in povestea asta, sau ai ramas insarcinata singura))?dak ai posibilitatea sa pastrezi acest copil fao, dak nu tu stii cel mai bine ce ar trebui sa faci.a si iti recomand un consult ginecologic.papa.pupici.succes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avortul chirurgical prin aspirare
  • Sarcina după avort
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Dureri de burtă după avort - ce e normal și ce nu
  •