dureri de spate si dureri abdominate...as vrea sa stiu dupa cat timp sa fac un test de sarcina

25-11-2012
liviaalina
Nu este medic/terapeut
liviaalina
buna ziua.am si eu o problemna.pe pe data de 16.10. am avut un contact sexual neprotejat.ciclu menstrual la-m avut pana pe 10.11 e posibil sa fi ramas insarcinata?4 zile mai tarziu adik pe 20 au inceput dureri de spate si dureri abdominate.as vrea sa stiu dupa cat timp sa fak un test de sarcina si dak exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata.multumesc
6 comentarii
0
25-11-2012, ora 17:23
liviaalina
Nu este medic/terapeut
liviaalina
am uitat sa precizez ca ma dor si sanii uneori nu ii pot atinge.
0
25-11-2012, ora 22:30
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
testul de sarcina fa'l dupa 10 zile de la contactul neprotejat, sau la data cand trebuie sa vina urmatoarea menstruatie.
0
26-11-2012, ora 11:42
danyel_danyel
Nu este medic/terapeut
danyel_danyel
buna ma numesc simona si am 39ani sant gravida si am 14 saptamani in urma cu cateva zile ma dus de urgenta cu salvaria ca mia fost rau si vreau a va spun ca mi-a dat medicu augumentin 1g sa iau si mi-e frica sa il iau ce imi recomandati
0
26-11-2012, ora 15:31
liviaalina
Nu este medic/terapeut
liviaalina
multumesc mult pt raspuns.dar exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata?
0
27-11-2012, ora 16:00
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
simona, in trimestrul 2, se pot lua anumite antibiotice, printre care si augmentin. si eu am luat 2 sapt (intre 18-20 sapt) amoxicilina parca si apoi cefort, si acum am 29 de sapt si bebe e ok.
livia, eu inca nu am inteles.. ai avut menstruatie dupa contactul neprotejat? daca ai avut, sunt sanse mici sa fii insarcinata, si mai ales daca ai facut test de sarcina si e negativ. in primul rand, conteaza daca erai la ovulatie atunci... daca ai ciclul menstrual de 28 de zile, intre zilele 19-18 poti ramane in principiu.. si conteaza si daca partenerul a terminat in tine... daca au trecut mai mult de 2 sapt de la contact, si testul de sarcina e negativ, nu esti, cel mai probabil. si pt siguranta, ia testul sure check, e mai bun.
0
30-11-2012, ora 17:00
liviaalina
Nu este medic/terapeut
liviaalina
buna.astazi am facut un test de sarcina si mi a iesit negativ.(am 2 saptamani de la contactul sexual)dupa cateva ore mi-a venit si CM si am niste dureri ingrozitoare de burta.normal trebuia sa imi vina luna viitoare pe 7.mai este posibil sa fiu insarcinata avand CM de 2 ori intr o luna?eu imi doresc fff mult sa devin mamica.ast rasp va rog.m-ati intrebat dak am avut contactul sexual inainte de menstra...tin sa va zik k l am avut la 6 zile dupa menstra.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Sunt însărcinată?
  •