am un gat foarte ingust si putin inflamat

09-03-2009
GeorgetaVaduva
Nu este medic/terapeut
GeorgetaVaduva
In urma cu 1 an jumatate am simtit un nod in gat, am fost la medicul orl si mi-a spus ca am un gat foarte ingust si putin inflamat.Mi-a recomandat Cefalexina si Tantum verde.De curand am descoperit ca am si glanda tiroida urmant un tratament cu Eutirox 1mg/3 ori pe saptamana.Problema mea este ca permanent simt ca am mucoasa in gat si pana nu tusesc nu se rupe si nu o pot expectora.Aceasta mucoasa o simt mai mult pe partea dreapta unde am si un nodul tiroidian calcifiat.Dimineata cand ma trezesc am foarte mult mucoasa lipita de gat si pana nu tusesc nu o pot expector(rupe).Va rog sa imi dati un sfat
3 comentarii
0
09-03-2009, ora 20:02
GeorgetaVaduva
Nu este medic/terapeut
GeorgetaVaduva
Scuze Eutirox 25mg/3 ori pe saptamana.Cateodata ma doare si marul lui Adam iar cand incerc sa inghit saliva simt o pocnitura in gat ca si cand s-ar sparge o picatura de apa
0
10-03-2009, ora 17:36
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Un an jumatate de la ultimul control...cam mult...s-ar impune, cred, un nou consult ORL.
0
10-03-2009, ora 22:34
GeorgetaVaduva
Nu este medic/terapeut
GeorgetaVaduva
in aceasta perioada am consultat mai multi medici orl endocrinolog generalist si tot nu am scapat de senzatia de nod in gat.am uitat sa spun ca am avut astm bronsic cand am fost mica, si acum mi s-a spus ca astmul a revenit.am urmat o perioada de5luni cusinguler seretide teotard si ketotifen.Este posibil sa simt permanent in gat mucoas gelatinoasa din cauza ca am gatul forte ingust. Pana sa am nodul in gat aveam dureri marin de cap aproape zilnic dar adata cu aparitia acestuia au disparut.Crede-ti ca are vreo legatura.astept sfturile dv. va rog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  • Amigdale cu puroi - cauze și tratament
  •