Ameteli, vad negru in fata ochilor ptr. cateva secunde
Am 56 de ani, de ceva timp am ameteli vad negru in fata ochilor ptr.cateva secunde, câteodată am avut impresia că mi-as pierde memoria dar imi reveneam.ce ar putea fi de la ce.sunt in tratament cu noliterax, betalok, escitalopram ptr ca faceam cu ani in urma atac de panică, orez, hepatoprotect, digoxin. Va rog un raspuns.
1 comentarii
Amețelile pot avea cauze multiple. Este riscant să spui o cauză fără investigațiile necesare. Este necesar un consult neurologic și investigații. O cauza posibilă ar putea fi afectarea coloanei vertebrale cervicale. Vă știti cu ceva în acest sens ? Vă recomand să apelați la medic.
dr Petre Mureșan
dr Petre Mureșan
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Amorțeală intermitentă la mâna stângă (inelar și deget mic)
- 0Imi amortesc mainile noaptea
- 1RMN cerebral și coloană cervicală
- 0O părere parapareză spastică
- 5Durere articulatie picior stang
- 2Epilepsie focala
- 1AVC hemoragic 60 % suprafata creierului
- 1Mâna stingă amortita tot timpul
- 2Probleme de memorie si de concentrare atentie scazuta
- 1Probleme de atentie si concentrare