Ameteli, vad negru in fata ochilor ptr. cateva secunde

01-05-2020
sv1964
Nu este medic/terapeut
sv1964
Am 56 de ani, de ceva timp am ameteli vad negru in fata ochilor ptr.cateva secunde, câteodată am avut impresia că mi-as pierde memoria dar imi reveneam.ce ar putea fi de la ce.sunt in tratament cu noliterax, betalok, escitalopram ptr ca faceam cu ani in urma atac de panică, orez, hepatoprotect, digoxin. Va rog un raspuns.
1 comentarii
0
01-05-2020, ora 13:48
Dr. Petre Muresan
Medicina generala, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Amețelile pot avea cauze multiple. Este riscant să spui o cauză fără investigațiile necesare. Este necesar un consult neurologic și investigații. O cauza posibilă ar putea fi afectarea coloanei vertebrale cervicale. Vă știti cu ceva în acest sens ? Vă recomand să apelați la medic.

dr Petre Mureșan
Adaugă un comentariu / răspuns