anticonceptionale.urgent..

11-07-2009
Maniac
Nu este medic/terapeut
Maniac
Buna ziua! Vreau sa intreb pe cineva care stie exact despre ce este vorba...Pot lua anticonceptionale fara sa mi le prescrie medicul..sunt unele care merg luate asa de la farmacie ???? va rog sa mi spuneti..va multumesc..o zi buna
7 comentarii
0
11-07-2009, ora 14:35
andreea2810
Nu este medic/terapeut
andreea2810
fata eu am luat 3 luni..fara sa'mi prescrie doctoru..si n'am avut nici o problema.am luat TRIREGOL

:*:*:*
0
11-07-2009, ora 19:25
Amalia24
Nu este medic/terapeut
Amalia24
asa de greu iti este sa mergi la medic sa faci niste analize si sa ti prescrie niste anticonceptionale care ti se potrivesc?
Daca iei pe auzite iti pot provoca anumite dezechilibre hormonale.si nu cred iti doresti asta crede-ma.
0
11-07-2009, ora 21:56
Maniac
Nu este medic/terapeut
Maniac
andreea ai avut vreo reactie ceva?? am citit pe unele forumuri despre TRIREGOL si nu era asa de "laudat" ba chiar invers...:((((...nu stiu ce sa zic..as lua dar sa nu ma fac cat o vaca in cateva luni.legat de doctor...am numai timpiti la mine in oras...o sa vad...mai vreau sfaturi daca mai aveti va rog
0
12-07-2009, ora 09:30
Amalia24
Nu este medic/terapeut
Amalia24
fiecare persoana este diferita si daca ea nu a avut nici o reactie neobisnuita (fire de par pe fata, piept, kg. in plus si multe alte probleme...) asta nu inseamna ca si tu esti la fel.Poti merge si la un endocrinolog nu e neaparat sa mergi la ginecolog.
0
12-07-2009, ora 12:27
Amalia24
Nu este medic/terapeut
Amalia24
am vazut mai multe mesaje de ale tale si nu pot sa mi dau seama daca esti fata sau baiat.
am citit ca ai si un chist pe un ovar deci.ar fi trebuit medicul sa-ti faca analize si sa-ti prescrie anticonceptionale.
0
12-07-2009, ora 15:24
Maniac
Nu este medic/terapeut
Maniac
mai scrie si prietenul meu pe forum cu acelasi profil...deci da am fost la medic..mia prescris ovule CERVUGID...:|...nu mia prescris anticonceptionale..:((((
0
12-07-2009, ora 15:34
Amalia24
Nu este medic/terapeut
Amalia24
Ar fi bine sa mergi la un medic endocrinolog pt ca chisturile de pe ovare nu se trateaza cu ovule.
Si pt. binele tau nu ar trebui sa amani.endocrinologul iti va scrie sa faci niste analize la hormoni si un echo pelvis.
chisturile de pe ovar trebuie tinute sub control si se prescriu anticonceptionale asa ca te vor ajuta si in contraceptie.
Numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •