Ati reusit sa tratati lipsa libidoului? Impartasiti solutia cu noi!

27-01-2019
Robert_help
Nu este medic/terapeut
Robert_help
Buna ziua,

Deschid acest topic in scopul de a vedea daca sunt printre noi cupluri/persoane ce au reusit sa isi rezolve problemele ce tin de lipsa libidoului.

Mi-as dorii sa impartim cat mai detaliat posibil aceste solutii (cum, ce psiholog, ce procedura, ce analize), deoarece pe forum vad foarte multi oameni cu aceasta problema.

Eu si sotia mea avem aceasta problema si din pacate ne face viata nu foarte placuta.

Note: Mi-as dorii inclusiv psihologii sa raspunda in masura in care pot impartasii cu noi astfel de solutii. Din pacate nu am vazut nici un caz rezolvat pe forum. Stiu ca situatiile sunt diferite si oamenii diferiti, dar cel putin sa avem un punct de plecare, un exemplu sau chiar un contact direct cu o persoana ce a rezolvat aceasta problema.

Va multumesc anticipat pentru deschidere,
Robert
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Libidoul sexual scăzut la bărbați - când, de ce și cum îl creștem
  • De ce mi-am pierdut dorința sexuală (cauze, tratament și sfaturi utile)
  • Libidoul crescut
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.