Disparitia atractiei sexuale..relatie platonica.. | Forumul Medical ROmedic

Disparitia atractiei sexuale..relatie platonica..

11-11-2012
alexxx82
Nu este medic/terapeut
alexxx82
buna ziua.am si eu o probleme care ma framanta de ceva saptamani si daca doriti si puteti va rog sa ma ajutati cu o explicatie, un sfat...am o prietena pe care o iubesc f mult.suntem de 1an de zile impreuna, ne intelegem minunat, si daca ne mai ciondanim nu putem sta suparati unul pe altul mai mult de 5minute...Pana acum 2luni viata noastra sexuala era ok..insa..acum nu mai simt acea atractie, acea nevoie de a face dragoste cu ea, ma multumesc sa o iau in brate, sa ne sarutam si cam atat.am avut o perioada stresanta ce-i drept dar nu cred ca ma afecta in felul acesta atata timp cat nu ea era factorul declansator.ne intelegem minunat...e prima fata cu care am o relatie atat de serioasa.ne petrecem tot timpul liber impreuna...cand sunt liber sunt langa ea 24 de ore din 24, nu am inselat-o niciodata si nici nu intentionez sa o fac.vreau sa salvez relatia asta pt ca totul e minunat inafara de sex...nici macar sexul oral nu-l mai accept...consider ca e injositor pt ea.am avut multe relatii dar e prima data cand patesc asa ceva..mentionez ca aveam o viata sexuala f f activa inainte sa o cunosc si chiar si la inceputul relatiei noastre..o iubesc f mult, o respect si mai mult.dar nu mai simt acea dorinta...va rog mult ajutati-ma pt ca nu vreau sa o pierd..e fata la care am visat mereu si nu inteleg de ce se intampla asta...multumesc anticipat.am uitat sa mentionez..eu am 26de ani iar ea 28.
6 comentarii
0
11-11-2012, ora 13:09
Michellin
Nu este medic/terapeut
Michellin
Buna, nu cred ca e normal sa apara asa ceva dupa doar 1 an de relatie, la mine au aparut probleme dupa 8 ani de zile.si eu am tot 28 de ani.ce-ti pot spune ca e mai mult ca probabil de la perioada stresanta, ai fost si obosit probabil...poti incerca cu unele afrodisiace, masaj de relaxare cu uleiuri ( afrodisiace care maresc placere si dorinta )..si cu sexul oral, din moment ce ei ii place sa o faca si tu nu o obligi, nu cred ca ar fi injositor pentru ea.dar vezi, sunt multe persoane care nu sunt de acord cu asa ceva si mai mult cred ca nu e normal, ramane la decizia ta.

Ea cum se comporta cu tine?Privind partea sexuala.e posibil sa te si indeparteze ea, daca nu stie cum sa se faca dorita..dar cel mai sigur ar funcitiona afrodisiacele...sunt ceva picaturi erotisin parca, dar sunt fff multe firme daca mergi la vreun sexshop sau iti poti comanda de pe net, si crede-ma ca functioneaza (le-am incercat si eu ) sunt bune, creste dorinta sexuala, inlaturand astfel monotonia din viata de zi cu zi.

Mai este un afrodisiac recunoscut pentru cresterea libidoului atat la barbati cat si la femei, pe nume Epimedium.De asemenea este cunoscut ca avand efect de testosteron, de stimulare a inervatiei sensitive si de refacere a dorintei sexuale..deci..poti incerca diverse si chesti naturale

Ce ar mai fi bun ca si o cura este Ginkgo biloba imbunatateste circulatia sangelui si mareste cantitatea de oxigen care ajunge la inima, la creier si la penis sau Ginseng-ul.numai bine
0
11-11-2012, ora 13:17
alexxx82
Nu este medic/terapeut
alexxx82
multumesc frumos pt raspuns.tin sa mentionez ca si eu eram un mare amator in ceea ce priveste sexul oral...dar pur si simplu nu o mai pot lasa...e iubita mea...viitoarea sotie poate si nu mi se mai pare normal...tin sa mentionez ca eram uneori "ahtiat"dupa sex, dar acum nu stiu ce se intampla.ms frumos...o zi buna...
0
11-11-2012, ora 13:31
alexxx82
Nu este medic/terapeut
alexxx82
e f dragastoasa, copilaroasa in ciuda varstei...ii place sa se joace sa ma provoace din toate pc de vedere, schimbari fizice nu a suferit..e frumoasa, arata la fel de bn ca inainte insa...multumesc mult pt sfaturi...o sa tin cont de ele...numai bn si tie..
0
11-11-2012, ora 14:27
Michellin
Nu este medic/terapeut
Michellin
aaa Epimedium grandiflorum(horny goat weed) este o planta care se gasete in unele medicamente naturiste, dar incearca cu unele afrodisiace, mai cauta si tu pe net ca vei gasi la preturi acceptabile si sunt chiar bune...am incercat pe pielea mea :)..si cat despre iubita ta e bine cum e, ca e dragostoasa si toate celea.ar trebui sa nu-ti lipseasca nimic..tot ce e posibil ca libidoul, dorinta sexuala sa-ti fi scazut, sunt faze si faze..ar grija si la alimentatie...eu le-am cam incercat pe toate sa-mi salvez casnicia...doar ca sotul meu e mai in varsta si e posibil din cauza aia sa fi avut probleme ( el are 39 )...la tine, fiind asa tanar..totusi ai grija si la ce mananci,...NUCILE sunt ff bune ( necesare pt obtinerea homonilor ) :)..CIOCOLATA, BANANELE sunt f bune.VANILIA, efectele ei se ragasesc si asupra fertilitatii si libidoului, se recomanda spre exemplu inainte de cina sa mancati alimente cu aroma de vanilie, acestea stimuleaza terminatiile nervoase intensificand simturile..KIWI, ARDEIUL IUTE.si bineinteles VIN ul rosu..

Exista si alte alimente implicate in sporirea libidoului, cum ar fi sparanghelul, avocado si alte fructe cu continut bogat in vitamina C.numai bine, paaaa
0
11-11-2012, ora 19:02
alexxx82
Nu este medic/terapeut
alexxx82
multumesc frumos pt completare si iti doresc si tie mult succes in rezolvarea problemelor...sa auzim numai de bn..o seara frumoasa...
0
24-11-2012, ora 10:38
Michellin
Nu este medic/terapeut
Michellin
Buna, cum a evoluat relatia ta ?Ai facut ceva din cate sfaturi ai primit sa fie bine?:).sper ca e mai bine...paa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici