AVC Ischemic Sechelar
Buna ziua va rog sa ma ajutati.Tatal Meu a facut in data 20 decembrie 2013 un avc ischemic dar si-a revenit total in 2 zile pe data de 30 ianuarie 2014 a stat la tomograf unde ia iesit plaga hipodensa cu dimesiuni de 24/19 mm FanteriorDr ce tractioneaza usor cornul anterior al VLD Cu semnificatie De AVC Ischemic sechelar F Dr. Face Tratament cu redergin picaturi aspirincardio bisobloc iar in urma rezultatului de la tomograf ia dat actovegin 10 zile pe luna cate 2 timp de trei luni.va rog sa imi.spuneti cat este de grav si daca tratamentul pe care il ia este pun.va multumesc anticipat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Amorțeală intermitentă la mâna stângă (inelar și deget mic)
- 0Imi amortesc mainile noaptea
- 1RMN cerebral și coloană cervicală
- 0O părere parapareză spastică
- 5Durere articulatie picior stang
- 2Epilepsie focala
- 1AVC hemoragic 60 % suprafata creierului
- 1Mâna stingă amortita tot timpul
- 2Probleme de memorie si de concentrare atentie scazuta
- 1Probleme de atentie si concentrare