balbaiala poate aparea in urma unei lovituri la cap? | Forumul Medical ROmedic

balbaiala poate aparea in urma unei lovituri la cap?

02-04-2014
Florin Alexandru
Nu este medic/terapeut
Florin Alexandru
buna ziua, am o intrebare, balbaiala poate aparea in urma unei lovituri la cap?am inceput sa m-a balbai in urma cu cativa ani, la inceput nu era foarte 'vizibila', dar cu timpul s-a agravat, acum am 20 de ani si acest defect de vorbire imi distruge viata, am citit pe net ca balbaiala poate aparea si in urma unor lovituri la cap, mentionez ca acum cativa ani am suferit mai multe lovituri la cap destul de serioase dar fiind copil nu le-am acordat atentie, am pus balbiala pe seama faptului ca sunt mai timid si am avut si multe certuri in familie care m-au afectat emotional, pana acum nu am fost la medic adica logopedie etc din cauza ca imi era rusine si am crezut ca v-a trece cu timpul dar nu s-a intamplat, acum s-a agravat si nu stiu ce sa fac, va rog daca ma poate ajuta cineva cu sfaturi sa imi spuna ce sa fac?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Erorile de diagnostic, cauza persistenÈ›ei la copii a simptomelor neurologice determinate de leziunile uÈ™oare la cap
  • Leziunile cerebrale traumatice uÈ™oare pot creÈ™te riscul de probleme comportamentale la copii
  • Lovitura la cap - ghid (ce să faci, evaluare gravitate)
  • Lovirea mingii cu capul din fotbalul profesionist - afectează cognitiv
  • Cercetătorii au inversat amnezia cauzată de leziuni repetate la nivelul capului la È™oareci
  •