Bebelusul meu este agitat si are crampe toata ziua

13-11-2018
Lory81
Nu este medic/terapeut
Lory81
Bebelusul meu de 2 luni si o saptamana este foarte plangacios in timpul zilei. Se screme tot timpul cand este treaz si este foarte plangacios. Noaptea doarme chiar si 5-6 ore si este foarte linistit insa ziua este foarte agitat si trist. Bebelusul cand l-am scos din maternitate manca lapte praf de la Hipp Organic insa de 2 saptamani, l-am schimbat cu Aptamil. L-am schimbat deoarece era flamand in continu si vroia sa manance la 1.5 ore. Am considerat ca nu este destul de sation pentru el. Dupa schimbare am realizat ca era din cauza tetinei, era prea mare pentru el, manca repede (termina un biberon de 135 ml lapte in 5 minute) si dadea foarte mult afara. Nu sunt foarte multumita cu Aptamil mai ales ca formula contine taurina. Oare as putea sa trec inapoi la Hipp Organic dupa o luna?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Formulele pentru sugari din lapte de vacă nu cresc riscul pentru diabet tip 1
  • Formulele de lapte și greutatea sănătoasă la sugari - opinia specialiștilor
  • STUDIU: Evitarea laptelui de vacă la copiii susceptibili genetic nu reduce riscul de diabet tip 1
  • Modificări la nivelul sistemului reproducător la sugarii hrăniți cu formule pe bază de soia
  • Formulele pentru sugari pe bază de lapte de capră: sigure și la fel de benefice ca și cele pe bază de lapte de vaci
  •