Buna ziua am nevoie de sfatul celor ce stiu un raspuns sigur!

13-06-2014
nanisi
Nu este medic/terapeut
nanisi
Buna ziua am o intrebare la oamenii ce stiu un raspuns sigur. Am prietena dar suntem la distanta, eu muncesc peste hotare, ea e alta tara, ambii avem 21 ani, impreuana am vrea sa ne incepem viata sexuala, ea este virgina, tinem mult unu la altu, dar problema e ca ne putem vedea odata sau 2 ori pe an pe o perioada de cateva zile, intrebarea mea este in felul urmator, daca vom face sex cateva zile odata in an sau la 6 luni, la o perioada de 2 ani, caci dupa 2 ani vom fi impreuna, in perioada asta ea nu va avea probleme din cauza lipsei de sex?
3 comentarii
0
06-07-2014, ora 01:01
mirel.joaca.bine
Nu este medic/terapeut
mirel.joaca.bine
Un raspuns sigur : daca o faceti sa stai cel putin o luna cu ea, dupa ce dezverginezi o fata apar anumite pofte. Pofte greu de controlat, e foarte posibil sa te insele inconstient daca azi o dezverginezi si maine pleci. Nu risca cu chestiile astea ca risti relatia. Daca totusi o faci si pleci a 2 a zi faceti vidochat intre voi, fa-o sa se excite maxim, sa aiba orgasm, invat-o sa se masturbeze. Un lucru e sigur, nu lasa loc de indulgenta

Sa ai grija si sa nu condamni comportamentul unei proaspete dezverginate. E ca si cum ai da tata la un bebe si dupa te astepti sa nu planga. Sunt lucruri firesti. Nu uita : COMUNICAREA e baza.
0
27-08-2014, ora 19:16
Miruna1234
Nu este medic/terapeut
Miruna1234
parerea mea este ca ar fi bine sa o dezvirginezi in momentul in care nu o sa mai fie aceasta distanta intre voi, atunci cand o sa va puteti vedea mai des, ca sa nu inceapa dupa dezvriginare sa simta nevoia sa faca sex, fara ca tu sa ii poti oferi acest lucru
0
28-08-2014, ora 17:22
doctorandus
Nu este medic/terapeut
doctorandus
Nu se pot da raspunsuri sigure cu privire la fidelitatea unei femei. Daca vrea sa te insele, te poate insela oricand, indiferent daca o dezvirginezi sau nu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Apetitul sexual scade de două ori mai mult la femei decât la bărbați, în relațiile pe termen lung
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.