sotia mea nu mai vrea sa faca dragoste cu mine

26-10-2011
lopatel
Nu este medic/terapeut
lopatel
sunt un viitor tatic super suparat, chiar cu o stare de depresie serioasa. am 35 de ani si sotia mea are 24. ne cunoastem mai de mult dar suntem impreuna de 5 luni, abia ne-am casatorit si sotia mea a ramas gravida, acum e in saptamana a 9 -a... pana acum doua saptamani totul a descurs perfect inter noi, dar de acum doua saptamani totul e pe dos. abia ne-am mutat in anglia acum doua saptamani jumate. sotia mea se comporta ciudat, banuiesc ca de la sarcina(pentru amandoi e primul copil) nu vrea sa mai faca dragoste cu mine, imi spune ca ma doreste si ca ar vrea sa faca dragoste dar nu are chef, parca e pe alta planeta, nu mai zambeste si cand vorbesc cu ea se uita in gol, nu ma mai iubeste ca inainte, nu imi mai acorda atentie mai deloc, plus ca parca e trista. am vorbit cu ea si mi-a spus ca e chiar super linistita si chiar este numai ca s-a schimbat ceva la ea. daca vreau sa o alint se vede clar ca o sufoc, zice ca se simte ciudat cand o sarut(nu inteleg ce vrea sa zica clar e ca doar ma pupa si nu vrea sa ma sarute). chiar nu mai pot. pe langa astea mai contribuie si situatia ca nu am de munca inca si e cam greut cu banii, ca la orice inceput de drum! ea spune sa mai am rabdare ca se vor rezolva toate, insa eu simt ca inebunesc, am slabit 15 kg, si chiar am facut o depresie de toata frumusetea. ce sa ma fac cu sotia mea? va rog ajutati-ma! cum sa o ajut sa treaca prin asta daca nu ma lasa, cum sa fac sa inteleg mai bine care e problema? chiar e de le sarcina? va rog cu disperare sa ma ajutati, mi-e frica sa nu stric totul! imi iubesc sotia foarte mult, e lumina ochilor mei! problema e ca nu avem bani sa mergem la un psiholog sau la un consilier.. trebuie cumva sa inteleg unde e buba si sa o ajut.
5 comentarii
0
26-10-2011, ora 16:31
calogeropoulis aristia
Nu este medic/terapeut
calogeropoulis aristia
Draga Lopatel, parerea mea este ca sotia ta nu mai are chef de sex datorita sarcinii.
Rabda si tu un pic cum si ea rabda sarcina. Se intampla schimbari hormonale in timpul sarcinii. Gandeste-te ca si cu copilul va fi o perioada grea, cu nopti nedormite etc.
Nu e de gluma sa aduci pe lume un copil si sa il si cresti.
Mult curaj!
0
26-10-2011, ora 17:03
lopatel
Nu este medic/terapeut
lopatel
stiu ca nu e de gluma sa aduci un copil pe lume, sunt pregatit pentru asta, este lucrul care mi l-am dorit toata viata! in privinta asta sunt mai mult decat fericit! problema cu sexul chiar daca ma deranjeaza, o accept data fiind situatia de fata, dar pe mine ma inspaimanta si ma destabilizeaza emotional faptul ca nu comunica cu mine, nu ma mai alinta, nu ma mai iubeste ca inainte, parca e pe alta lume, simt efectiv ca e o alta persoana! asta ma sperie groaznic! am trecut printr-o groaza de experiente traumatizante in viata si abia acum simt ca mi-am gasit jumatatea, femeia perfecta pentru mine! chiar nu inteleg cum functioneaza toata treaba asta cu sarcina, imi inchipui dar la ea nu-s toane e cumva o stare continua. chiar se poate comporta asa o femeie gravida? sa va dau un exemplu un lucru care se petrece frecvent: a venit de la servici, pe drum mi-a povestit de la servici, eu i-am povestit pe unde am umblat eu toata ziua etc... eu inainte de a veni de la serviciu, i-am trimis un e-mail in care ii explicam cat de mult o iubescsi ca sunt alaturi de ea si ca se poate baza pe mine, cand a venit aasa l-a citit dar nu mi-a spus nimic si nici macar nu mi-a dat replay la mesaj... ok, vine noaptea, ea adoarme iar eu stau cu laptopul in pat langa ea... s-a intors si s-a foit de vreo 4, 5ori si mi-a dat pup si s-a alintat... iar eu la un moment dat am adormit si cred ca am vorbit prin somn ca am obiceiul asta si m-am trezit imbratisat tot si mangaiat si-mi spunea ca nu pleaca, cum sa plece, ca ma iubeste!! ca eu i-as fi spus prin somn sa nu plece. si se intampla frecvent, noaptea din cauza stresului em cosmaruri si vorbesc prin somn sau fac niste crize ciudate de respiratie si ea imediat sare si ma mangaie si aregrija de mine si ma iubeste si etc... de ce face chestiile astea noaptea si ziua parca nu mai e ea? e rece si ciufuta? aaa, tot aseara cand stateam eu la laptop si ea dormea, am sarutat-o usor pe umar si ea a zambit, un zambet dragostos. e ciudat nu? ce puteti sa-mi spuneti despre asta?
0
26-10-2011, ora 18:08
CRIS_LIA
Nu este medic/terapeut
CRIS_LIA
Buna seara, nu cred ca este cazul sa dramatizezi, intai de toate asa cum spune mai sus Aristia, in timpul sarcinii intevin anumite schimbari pt mamica, incearca totusi sa apreciezi faptul ca este linistita, ca are o sarcina usoara, merge la serviciu.Doua saptamani de cand a intervenit aceasta problema nu e asa mult timp iar faptul ca te simti intr o depresie profunda posibil nu este numai din cauza comportamentului sotiei tale, faptul ca e o perioada in care nu lucrezi este un motiv sa nu fii linistit, Posibil ca trebuie gasita o cale de a comunica mai mult, cu inteligenta si mult tact poti afla ceea ce o framanta pe sotia ta, esti sigur ca ea e linistita sau e doar de suprafata?Te-ai gandit ca nu este usor pt ea odata cu stabilirea in Anglia?Greut cu banii.vine copilasul...sunt oameni multi care nu se exteriorizeaza, orice problema apare are repercursiuni asupra vietii intime, fiecare om e unicat, gandeste si se comporta intr-un mod divers.E o parere personala sper ca nu te supara ceea ce am scris.
0
26-10-2011, ora 18:13
lopatel
Nu este medic/terapeut
lopatel
nu ma supar, din contra! asa e, nu e o persoana care e exteriorizeaza, foarte rar o face, si mai ales ca ea vede starea pe care o am si pe deasupra am mai si stresat-o eu! cred ca cel mai important e sa am rabdare...
0
26-10-2011, ora 19:11
CRIS_LIA
Nu este medic/terapeut
CRIS_LIA
Ti-am trimis mesaj privat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici