Caderea parului

02-11-2007
surubitza
Nu este medic/terapeut
surubitza
Cine poate sa-mi spuna ce analize trebuie facute pentru a depista cauza caderii parului?
Mentionez ca am incercat mai multe tratamente.
Parul cade incontinuare.
Va rog sa-mi dati si mie un raspuns pentru ca nu mai stiu ce sa ma fac.
Va multumesc
10 comentarii
0
16-11-2007, ora 00:00
elaa_yoana
Nu este medic/terapeut
elaa_yoana
incearca revalid timp de 3 luni cate 3 capsule pe zi
0
16-11-2007, ora 00:00
surubitza
Nu este medic/terapeut
surubitza
Am incercat si revalid si nu a folosit la nimic.
Doresc sa-mi fac niste analize de sange dar nu stiu ce anume trebuie.
Pana ajung la medicul de familie mai dureaza.
0
16-11-2007, ora 00:00
surubitza
Nu este medic/terapeut
surubitza
Multumesc pentru sfat.
0
12-12-2007, ora 00:00
mayya
Nu este medic/terapeut
mayya
draga mea, foloseste un sampon hidratant din gama phantene si o data pe saptamana spala-te cu ceai de salvie in loc de apa.efectul e instant.
0
16-01-2008, ora 00:00
ralu_ca
Nu este medic/terapeut
ralu_ca
Alte simptome mai ai ? adica infectii, oboseala, dureri ? Stresul banuiesc ca exista !
0
16-01-2008, ora 00:00
surubitza
Nu este medic/terapeut
surubitza
Bineinteles ca stresul si obosela exista, dar de curand am facut analizele si in afara de lipsa de calciu nu apare nimic.
0
23-02-2008, ora 00:00
brunetzika
Nu este medic/terapeut
brunetzika
eu am avut aceeasi problema.Imi cadea parul si in tara insa de cand am venit in spania am inceput sa ma ingrijorez.Sincer imi era groaza sa ma spal pe cap sau sa il piaptan caci imi crestea tensiunea de fiecare data cand vedeam cat cade.am urmat aici un tratament cu arcocapil.Luam cate 2 tablete in fiecare dimineatza dupa mancare timp de 2 luni luam o pauza scurta si apoi incepeam iar mi/am scurtat parul deci l/am taiat si sincer.e mult mai bine acum.Il simt si mai sanatos si nici nu imi mai cade.Sper sa reusesti sa iti rezolvi problema cu parul k stiu cum e.multa bafta.
0
28-02-2008, ora 00:00
croitoru melania
Nu este medic/terapeut
croitoru melania
Am cautat si eu la farmacie arcocapil si nu exista asa ceva. Cum se mai numeste medicamentul pentru ca vreau sa-l dau si fetei mele ?
0
05-01-2009, ora 16:58
mayya39
Nu este medic/terapeut
mayya39
Caderea parului este efectul unor disfunctii a sistemului nervos, si cauzele sunt toate posibile.depinde de fiecare in parte. pentru a putea stabili o cauza oarecum exacta, e nevoie de o analiza in primul rand a individului.pana de curand, foloseam o game de produse italiana, ce da rezultate foarte bune, dar la baza tratamentului sta masajul capilar, o sedinta pe saptamana, apoi, am fost obligati sa ne adaptam coeficientului de stres si poluare cu care se lupta pcientii.ceaiul de galbenele folosit 6 saptamani la spalarea parului in loc de apa si un sampon din gama gerovial, va pot fi la indemana oricui.daca procesul de cadere se mentine, atunci, dupa 6 saptamani, se poate discuta de boli.relaxarea in timpul somnului e magica.pentru fiecare, in functie de astrograma si grupa de sange se stabilesc anumite tonalitati muzicale menite sa va completeze tratamentul.cd-ul costa 20 de roni, iar consultatia karmica 30 de roni.in 3 zile de la achitarea taxei, le veti primi pe mail ori prin posta.datele sunt confidentiale.
la apa din romania, produsele de in sunt cele mai compatibile.-*


(*modificat de administrator)
0
27-07-2009, ora 21:49
pavelo
Nu este medic/terapeut
pavelo
buna ziua am şi eu o ântrebare a ânceput să-mi cadă parul deja am 2 locuri destul de vizibile ân partea din spate exact la ceafă...ce aş putea să fac să fie cum a fost anainte ! ce tratament să âncerc ptr a stopa căderea acestuia şi regenerarea lui completa din nou...deja ma-m tuns destul de scurt acum şi intenţionez să ma rad sperând că poate aşa stimulez oarecum rădăcina intr-un fel
CE sfat ati putea sa-mi dai an legatura cu asta?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Căderea părului se intensifică iarna
  • De ce chimioterapia produce căderea părului?
  • De ce testosteronul influențează pilozitatea?
  • A fost identificată cauza genetică a albirii părului și a calviției
  • Cât de mult păr e normal să cadă pe zi?
  • De ce chelesc bărbații?
  •