ce contaceptive sa iau?
Buna ziua.Am 22 de ani, sunt casatorita si nu vreau sa ma expun riscului unui avort.Deocamdata nu doresc sa am copii.Am 1, 68cm si 61kg(cam mult, stiu:))...as vrea sa iau ceva anticonceptionale, insa nici nu stiu de care si nici nu as vrea sa ma ingras...din contra, daca este posibil, as dori sa slabesc...Ce mi-ati recomanda si cum ar trebui sa le iau?Am inteles ca afecteaza intr-o oarecare masura metabolismul...si am si tendinte de ingrasare.Va multumesc.
3 comentarii
Dintre contraceptivele orale combinate, yasmin are pretenţia că expune mai puţin, comparativ cu altele, la riscul îngrăşării.
Buna, mi-a doctorul mi-a recomandat Novynette sunt si pentru controlul greutati, si sunt multumita de ele.
buna!!ce stiti despre foitele acelea care se introduc in vagin???sunt bune de ceva??cam cat costa???
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1logest - nu le iau la ora fixa
- 3dupa cat timp?
- 8Urgent va rog!Sunt operata
- 5jeanine si ciclu foarte putin si maro
- 5cum se administreaza anticonceptionalele logest?
- 19contraceptiv injectabil
- 9Am uitat 2 zile pastila si am luat ambele o data (Yasmin) - cate iau in seara asta? doua, una, nic
- 3care este perioada maxima in care se pot folosi anticonceptionalele?
- 6novynette si amoxicilina
- 7marvelon 28...indoieli
- 4Urgent raspundeti care stiti - pot ramane gravida?
- 5sunt insarcinata?
- 2Prima zi de anticonceptionale
- 7luna aceasta am luat pentru prima data anticonceptionale
- 2acnee provocata de mercilon?
- 12Nu stiu daca sunt gravida, sau paranoica !
- 6Gelurile si servetelele pentru igiena intima vs. AC
- 1pot lua contracept m la menstruatie?
- 4Ce anticonceptional imi recomandati?
- 1escapelle si chist ovarian
Mai multe informații despre: Administrarea contraceptivelor
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
