ce sanse am sa duc sarcina mai departe

326 comentarii 1 23 ..... 10 11 Înainte ›
0
19-03-2012, ora 09:49
symosdp
Nu este medic/terapeut
symosdp
Si eu am iesit afara ieri : m-a scos sotul la gratar ca a fost foarte frumos afara si m-am inscris si eu, cu placere, in categoria celor care ies la soare ca furnicile dupa o iarna intreaga. Adevarul e ca a fost tare placut, ca nu-mi mai venea sa intru in casa. Vad ca si azi e frumos, si daca, la amiaza va fi ca ieri si eu ma simt bine, fara nici un fel de durere, cat de mica, am stabilit cu soacra mea sa iesim in parcul de langa mine sa stam pe banca la soare. Am noroc ca socrii stau langa mine, la fel si cumnata, parca ne-am inteles, stam la 5 min unul de altul, ma si inteleg cu ei si imi sunt alaturi, caci acum, cum a dat caldura si s-a marit ziua sotul lucreaza pana mai tarziu si eu is mai mult timp singura si as innebuni de plictiseala. Asa, in parc mai vad si eu oamenii si ma incarc cu energie pozitiva de la prichindei.
0
19-03-2012, ora 10:04
cristinne1983
Nu este medic/terapeut
cristinne1983
Da simoo si eu ieri am fost in parc cu bicicleta! a fost asa placut!!!!
in sf a venit primavara in toata regula!
:)
0
19-03-2012, ora 10:05
cristinne1983
Nu este medic/terapeut
cristinne1983
PS: aseara m-am visat gravida... Doamne ce burtica misto aveam si ma priveam in oglinda si sotul se uita la mine.. parea asa real!!!!!!!!!!!!!!!!!
0
20-03-2012, ora 10:03
symosdp
Nu este medic/terapeut
symosdp
Eu te sfatuiesc sa tii cont de vise. De la mama stiu ca trebuiue sa tii cont de vise 3 zile, si pe bune daca nu, de aproape fiecare data, se intampla. Uite, de exemplu, sotul meu (care nu crede in vise) a visat saptamana trecuta ca socrul meu a avut control de la garda financiara. Cum noi avem o afacere, bineinteles ca m-am ingrijorat, dar ei faceau glume pe tema asta. Si ce crezi: duminica, ceea ce foarte ciudat pt bugetari, a fost un control foarte mare de la garda( probabil aveau o actiune ca erau vreo 20 de echipe si au "ras" tot). Din fericire sotul a fost sarit si socru la fel, dar ideea e ca visul a avut sens. Mai am un exemplu: soacra a visat ca ii vine, de paste, un ginere din Germania si a doua zi cumnata i-a dat vestea. Eu cand il visez pe tatal meu atunci mi se adeveresc visele. In concluzie, eu cred ca visele se adeveresc si uneori sunt ca o premonitie sau un avertisment. Sper ca visul tau sa se adevereasca, si peste ceva vreme sa-mi scrii ca astepti un bb. DOAMNE IMPLINESTE ACEST VIS!
0
20-03-2012, ora 11:32
cristinne1983
Nu este medic/terapeut
cristinne1983
Simo ff frumos spus..ar fi ideal sa se indeplineasca visul asta.. insa de cele mai multe ori visele sunt proiectii ale subconstientului nostru..daca toata ziua esti stresata cu ceva: fii sigura ca seara vei visa despre acel ceva..iar daca intr-o perioada te framanta un lucru (pe mine" bebe") clar ca si noaptea vei avea vise cu legatura :)))
eu sper sa se indeplineasca cat mai repede;) dar doar asta:)) ca si in alte nopti mai visez prostii:) alea nu vreau sa se implineasca=))
0
20-03-2012, ora 19:56
symosdp
Nu este medic/terapeut
symosdp
Intradevar, teoretic asa e, dar eu cred ca se adeveresc si ca unele poarta mesaje importante pt noi. Eu sper doar sa am gura aurita si in cel mai scurt timp sa se adevereasca si oricum, cand iti doresti ceva din tot sufletul o sa se implineasca.
0
27-03-2012, ora 20:10
cristinne1983
Nu este medic/terapeut
cristinne1983
BUna!!!
am revenit cu o veste magnifica
Dumnica de Buna Vestire am aflat ca sunt gravida! testul a iesit din prima ffff pozitiv!
sunt extrem de bucuroasa si in acelasi timp extrem de panicata!

azi am fost la un eco si medicul mi-a zis ca e prea devreme..ca ce vede el nu prea seamana sarcina de 5 sapt(desi eu am uncicul neregulat si am doar 10 de zile reecute de la ovulatie)..ca ar fi prea devreme sa se pronunte.. am abia 20 de zile de la ovulatie si 35 de zile de la ultimul ciclu, deci 5 sapt.. dar deh..cica nu coincide.
a vazut 2 formatiuni in interiorul endometrului si mi-a zis ca daca este sarcina: s-ar putea sa fie gemeni!
asadar o bucurie dubla!
insa ti-am zis: sunt panicata toata si abia astept saptamana viitoare sa ma duc sa repet ecografia sa vad intr-adevar ce e acolo.sper sa primesc vestea minunata ca voi avea gemeni:):)
Doamne sunt asa emotionata!

Tu cum mai esti?
0
28-03-2012, ora 13:06
symosdp
Nu este medic/terapeut
symosdp
Doamne, Crys da ce veste buna mi-ai dat.M-ai facut sa zambesc astazi. Eu zic sa nu te stresezi prea tare ca sigur, sigur e sarcina, doar ca e prea mica sa se vada la eco, dar daca vrei poti face o analiza la sange, betahcg(scuze dar imi scapa simbolul pt beta) care iti spune sigur daca e sarcina. Asta pt linistea ta, dar, nu stiu de ce, eu sunt sigura ca esti graviduta, si ma bucur foarte tare ca visul s-a materializat. Iti amintesti ca ai scris cum ca te-ai visat cu o burta mare? Ca sa vezi, se presupune ca ar fi doi, si de aia vei avea o burtica imensa de care sa se mire sotul.Ti-am zis eu ca unele vise poarta mesaje importante pt noi. Acum, DOAMNE AJUTA sa fie totul in regula, si indiferent ca sunt gemeni sau e doar unu, sa fie totul bine. Eu is un pic necajita ca, ma cam doare spatele si ma inteapa un pic si burtica(mai mult in vagin) si nu prea inteleg de ce ca nu fac absolut nimic, doar stau in pat tratamentul il iau negresit si totusi..Oricum maine merg la spital, la control, si abia astept sa vad ce-mi mai spune doctorita. Sper sa fie totul in regula.

Te pup si ma bucur nespus pt tine, FELICITARI.
0
28-03-2012, ora 20:56
cristinne1983
Nu este medic/terapeut
cristinne1983
Multumesc mult Simo;
ieri am facut si un beta hcg, pt 20 de zile de la ovulatie a iesit: 2400. eu zic ca e ok
maine il refac';
te astept si eu cu vesti bune!
sa nu fie deschis colul sau vreo ceva si sa trebuiasca cerclaj ori repaoz total la pat (o prietena de a mea asa sta) si ia si pastile anti intepaturi si conmtractii:Gynipral se numesc.
0
28-03-2012, ora 22:39
symosdp
Nu este medic/terapeut
symosdp
asa e, valoarea pe care ai obtinut-o e super ok. yupiiiiiiiiiiii. Bravo mami.

Da, la cerclaj ma gandeam si eu, nu stiu vedem maine. De statul la pat nu stiu ce sa zic ca, culmea de o sapt si ceva nu am mai mers nici la socri, frate sau cumnata si asta in conditiile in care ma urcam in masina si mergeam la ei desi stau la o aruncatura de bat, iar acolo ma tranteam in alt pat sau canapea. Eu ma gandeam ca nu cumva sa fie de la coloana, de la atata stat, ca am probleme cu coloana si in plus, de vreo 2 sapt ma si trezeam din somn noaptea din cauza durerii de genunchi(de la coloana radia pe picior). Nu stiu cat de normal e ce voi spune dar, prefer sa-mi spuna ca e de la coloana si ca burtica e ok. Oricum deja incepem sa stam cu stresul in san ca, cu ajutorul Domnului am ajuns cam la jumatatea termenului pe care il sper, ca 9 luni ar fi o adevarata minune.
Sotul e un dezastru, mai rau decat mine si abia asteapta sa vina pastele ca vine mama acasa si o sa mai stea cu mine sa-mi tina de urat.
Maine voi afla mai concret ce face gargarita mea, sper ca e ok si sa vedem ce ne zice dr despre dureri. Eu deja iau Arefam, care e pt mentinere, si iau 4/zi. Revin cu noutati

PS : tu est cumva cadru medical?
0
28-03-2012, ora 23:20
cristinne1983
Nu este medic/terapeut
cristinne1983
:))nu nu-s cadru medical..dar m-am documentat atat de mult in ultimul an cu tot ce tine de ginecologie in primul rand, am citit si tratate si referate si stiri si tot despre asta incat zici ca-s ass in informatie;))

Eu iau dupa capul meu de vreo 4 zile de cand am aflat: utrogestan de 100 de mg de 2 ori pe zi.
pt mentinere. nu stiu daca e putin sau mult..cert e ca nu renunt la el; medicul nu mi-a zis nik..
asa ca data viit o sa intreb poate imi mai da si altceva..
ca si tine as face orice sa fie bine burtica mea!! daca imi zice medicul sa stau in cap 9 luni: asa voi face :))
0
29-03-2012, ora 21:12
symosdp
Nu este medic/terapeut
symosdp
Ma gandeam eu, nu-s chiar singura care e obligata de sistem, pana la urma, sa se documenteze mai mult.
Azi a fost ok la spital, mi-am vazut puiutul care e forte jucaus si nu prea vrea sa se lase masurat.Cred ca am stat vreo 20 de min la eco ca nu avea astampar. Imi era asa drag, caci doctora zicea sa stea un pic locului iar bb nu si nu, facea tumbe continuu puiul mamii scump. Despre dureri mi-a dat supozitoare de indometacin sa pun cand ma doare spatele, restul e in bine.Am fact si triplu test azi asa ca astept rezultatul. Tu ce ai mai facut?Esti bine?
0
29-03-2012, ora 21:49
symosdp
Nu este medic/terapeut
symosdp
PS: azi mi-a curs sange din nas din senin, lucru care mie nu mi s-a intamplat decat de vreo 2 ori de cand ma stiu. Am recitit prospectul de la clexane si am vazut ca e o reactie adversa des intalnita in cazul celor care fac tratament cu acest medicament. Ai auzit-o vreodata pe prietena ta sa spuna ca s-a confruntat cu asa reactii ? Si uneori am asa, ca un fel de palpitatii si am o senzatie de panica d in senin, stand in pat la TV.
0
29-03-2012, ora 22:42
cristinne1983
Nu este medic/terapeut
cristinne1983
Buna Symo, ma bucur ca sunteti bine si tu si jucausul tau! Asta e cu spatele..sper sa iti mai treaca de la indometacin;
Eu azi am fost sa fac cel de al 2 lea test betahcg sa vad cat a crescut.. sper ca s-a dublat., maine iau rezultatul:)
in rest nik nou... ma rog in continuare sa fim bine:)
te tin la curent.
te pup
noapte buna!
0
29-03-2012, ora 22:44
cristinne1983
Nu este medic/terapeut
cristinne1983
PS: eu stiu ca daca pe langa clexane mai iei si aspenter sau trombass sau orice alt tip de aspirina..atunci tot ce este posibil!!! si ai putea sa raresti aspirina sa nu o mai iie zilnic ci la 2 zile..pana sangerarea se opreste sau si mai rar sau scos de tot, depinde numai de ce considera medicul; eu zic sa il suni si sa il intrebi.
0
30-03-2012, ora 10:41
symosdp
Nu este medic/terapeut
symosdp
Asa voi face.Eu iau aspenter zilnic, poate de la el.
Oricum azi m-am trezit bine, fara durere de spate sau intepaturi in burta.

Te astept cu aceleasi vesti minunate. Pupici.
0
30-03-2012, ora 19:31
cristinne1983
Nu este medic/terapeut
cristinne1983
am revent cu valorea beta hcg de la 22 de zile: 6042! e ff buna..s-a triplat :))
aveam 2400 acum 2 zile :))
PS: m-am uitat pe situl asta http://www.betabase.info/showBasicCh...p?type=Triplet si valoarea ar corespunde si pt minimul la tripleti )))))))) deci lesin oricum la eco am va:)zut parca numai2 puncte, nu 3 oricum 2 sau 3 nu ma supar... sunt bineveniti oricati, sanatosi sa fie :)
0
31-03-2012, ora 11:00
symosdp
Nu este medic/terapeut
symosdp
Super tare! Acum abia astept si eu sa mergi din nou la medic sa vezi la eco, pana la urma, cati sunt:2 sau 3.Iti dai seama ce tare ar fi sa fie trei?Oricum, sa ai mare grija de tine, sa nu faci prea mult efort, sa nu cari sacose grele.
Doamne, cui ma trezesc eu sa-i spun cum sa se poarte cand esti la fel ca mine:TOTUL PT O BURTICA SANATOASA SI PT A NE TINE PUIUTII IN BRATE SI SA NE BUCURAM DE EI. Dar sunt convinsa ca tu ma intelegi si nu te superi.
0
31-03-2012, ora 11:01
symosdp
Nu este medic/terapeut
symosdp
PS:super tare poza pe care ai pus-o. Pupici!
0
31-03-2012, ora 11:16
cristinne1983
Nu este medic/terapeut
cristinne1983
Multumesc Simo..non stop orice fac, orice gandesc, oriunde ma duc ma gandesc mai intai sa nu ma afecteze pe mine si bebei. Recunsc ca imi vine fff greu sa nu fac anumite lucruri pe care le faceam inainte cu mare usurinta de la pus pe masa sticla de apa plata de 5 litri, la spalat cu mopul cu galeata de 10 litri pe care acum o umplu doar un sfert ca sa o ridic si tot asa :)) azi am schimbat lenjeria de pat si m-am cam opintit cand am bagat pilota si chiar ma gandeam..nu cred ca o sa mai fac asta fara ajutor de acum ca pare destul de obositor;))
0
31-03-2012, ora 13:14
symosdp
Nu este medic/terapeut
symosdp
Ai sa vezi, ca vei reusi sa te obisnuiest sa faci doar lucruri simple si usoare. Bine, acum tu daca te simti bine si medicul nu iti interzice anumite activitati e si mai bine.Nimic nu se compara cu libertatea de miscare, dar, intotdeauna, pe primul loc e bb. Eu iti doresc sa fii sanatoasa, sa ai o sarcina usoara si sa te bucuri din plin de momentele ei frumoase.Eu, acum 3 zile, am simtit gargarita miscand si de atunci stau numai cu mana pe burtica sa-l simt mai bine.Sotul cand ma vede ma intreaba mereu daca ma doare burta sau ceva. Saracul, cat e de stresat si el, dar, noi stim ca Dumnezeu face minuni iar noi vom ajunge sa ne bucuram de puiutul nostru.Noi si toate gravidutele din lume, de ai lor.
0
01-04-2012, ora 17:31
symosdp
Nu este medic/terapeut
symosdp
AUTOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ared ca am luat vreun virua ceva. Ma doare capul de innebunesc, abia am reusit sa-mi mai scad febra cu o compresa de cartofi cu otet, dar simt ca imi plesnesc creerii si ma doare si gatul. Nu e nimic ce as putea lua?
0
01-04-2012, ora 19:12
cristinne1983
Nu este medic/terapeut
cristinne1983
aoleu simo'..oare ai racit??
gravidele pot lua in sarcina oricand doar Oscilococinunum, este tratament homeopat sigur pt gravide, intreaba daca vrei si farmacista! se ia si de bebelusi chiar. se gaseste la orice farmacie si costa usor peste 20 de lei.. sunt niste fiole umplute cu niste cristale de zahar cu ceva homeopat in ele; se tine sub limba pana se dizolva cistalele, se iau cat 2, 3 fiole pe zi..si cica iti stimuleaza imunitatea, etc.. mai ia si vitamina C (eu iau cetebe de 500 de mg de 2 ori pe zi oricum preventiv)
sanatate! sper sa iti treaca repede!
:(:(:(
0
02-04-2012, ora 16:06
symosdp
Nu este medic/terapeut
symosdp
Da, se pare ca nu am reusit sa evit gripa si m-am pricopsit cu una de toata frumusetea. Asta e, ce sa-i fac?
Am scapat de febra si durere de cap, caci am dormit aproape 24 de ore, dar nu pot spune acelasi lucru despre guturai si tuse. Se pare ca nu am imunitate de loc.
0
02-04-2012, ora 18:55
cristinne1983
Nu este medic/terapeut
cristinne1983
Simi, ce rau imi pare ca ai racit:(
chiar vroiam sa te intreb, tie medicul hematolog nu ti-a dat sa iei si ceva vitamine pe langa Aspenter si injectiile Clexane?
noua aici la bucuresti si nu numai, cam toate fetele iau si :Vitamina C Cetebe de 1 gram (special pt imunitate), Magne b6 (special pt calmarea uterului la contractii, etc) si Femibion 1 sau 2 depinde de trimestru (special ca vitamine pt gravide mai ales cu mutatii) deci e regula!!! nu e una cu vreo mutatie care sa ii lipseasca asa ceva din portia zilnica!
Tie nu ti-a dat?

eu de cand iau Cetebe (Vitamina C) de 4 luni nu am racit niciodata si am trecut printr-o iarna ff grea, doar sti cu temperaturi ff joase)) sper sa ma tina si de acum incolo si sa nu racesc deloc.

Bea multe ceaiuri cu lamaie, fa orice e nevoie sa nu mai ai febra, mananca multe kiwi, ia si osciloccoccinum, si vei reusi!!
sa ne auzim cu vesti mai bune :*pup
0
02-04-2012, ora 23:08
symosdp
Nu este medic/terapeut
symosdp
Saru'mana pt sfaturi.Febra nu mai fac, multumesc lui dumnezeu dar, in schimb ma doare gatul si tusesc.Sper sa treaca cu ceai dintr-o juma'de lamaie si doua lingurite de miere si voi incerca si oscilococcinum.
Chiar acum ma gandeam ca intradevar eu nu iau nici o vitamina. Dar Cetebe C si Magne B6 cred ca le pot lua dar Femibion pt ce e?Pt trombofilie?Eu daca st in 16 sapt de sarcina ar trebui sa iau Femibion 2?Oare de ce nu mi-o fi dat

nimic din astea?Sa fie din cauza ca imi da sa fac analizele o data la 2 sapt (foarte des, cred eu)?
0
03-04-2012, ora 09:40
cristinne1983
Nu este medic/terapeut
cristinne1983
Ia fara nici o grija Cetebe de 1 gram chiar (exista in farmacie de 500 de mg si eu iau 2 pe zi de 4 luni de zile) iar magne b 6 e extraordinat pt relaxarea muschiului uterin, pt constipatie, etc.. si e ff indicat gravidelor. Femibion 1 e ff bun pt trim.1, dar tu acum esti in trim 2, ar trebui sa iei Femibbion 2. Cel mai bine intreaba-ti si ginecologul si hematologul pe care sa il iei.
PS: Eu aceste vitamine le iau de 4 luni special recomandate, cu 3 luni inainte sa stiu ca voi fi gravida si cred ca voi continua cu ele pana la sf...am un feeling...
0
04-04-2012, ora 10:33
symosdp
Nu este medic/terapeut
symosdp
Buna Crys!
Fac pariu cu tine ca, pana acum, nu ai mai cunoscut o persoana asa ca mine.
De parca nu era suficient ca am racit bocna si nu pot lua medicamente, virusul pe care l-am luat e purtator sau transmite(nu am retinut exprimarea medicului) si o forma de conjunctivita care nu determina lipirea ochilor ci se inrosesc ochii foarte tare, nu suport lumina, ma dor si cu ochiul stang nu mai vad aproape de loc.
Mi s-a spus ca infectia de la gat, de la raceala, a urcat si la ochi si aici nu am scapat de medicatie. Am primit vreo trei feleri de picaturi si un unguient pe care sa le folosesc cam 3 sapt, caci sunt foarte slabe din cauza ca sunt insarcinata.
Nu cred ca exista persoana mai ghinionista ca mine: culeg toti virusii si microibii din zbor.Doar scot nasul pe geam si m-am si pricopsit cu ceva, "norocoasa"de mine.
Asta sunt si nu am ce-i face!
Tu ce mai faci?Ce noutati ai? Ai fost la eco din nou?
PUPICI!
0
04-04-2012, ora 11:36
cristinne1983
Nu este medic/terapeut
cristinne1983
Simi imi pare tare rau:(
totusi eu cred ca ai imunitatea ff scazuta. iti repet, vb inca o data cu medicii tai si ia vitamina C cetebe care ff puternica si sa iti simuleze un pic imunitatea ca nu e normal sa te impolnavesti de la orice asa repede;)) mai ales gravituta fiind :((

Eu maine ma duc sa repet analizele de sange (cele de coagulare) si vineri imi fac curaj sa merg la ecografie sa vad daca se vad batand inimioarele. o sa am 6 sapt si 3 zile abia, mi-e sa nu fie prea devreme inca si sa ma sperii.. Am emotii cum nu iti imaginezi! sunt ff stresata si ma gandesc numai la prostii.. mi-e frica si de umbra mea si ma rog zilnic sa ma intareasca Domnul in credinta..ca nu mai pot:(
az ma duc sa imi caut preotul sa ma spovedeasca, poate ma mai linistesc nitel;

te pup si te tin la curent;
eu sper sa iti treaca mai repede decat 3 sapt..: off! insanatosire grabnica:*
0
10-04-2012, ora 00:13
cristinne1983
Nu este medic/terapeut
cristinne1983
Buna Simi!!
cum te mai simti cu raceala??
ce face bebe:)
eu acum am revenit!
eu inca nu-s lamurita complet
acum m-am intors de la eco!!

ECOGRAFISTUL ASTA la care am fost (doar ecografist, nu si ginecolog) MI-A VAZUT NUMAI SARCINA unica pronuntat!!.. DECI NU 2 cum credeam, eu.. ACUM MA IAU DUPA ASTA: CA E UNA sigur sigur..ca 2a inca a fost doar in capul meu probabil.cred ca mi-am dorit prea tare gemeni, altfel nu imi explic ) :))
POATE NU A VAZUT BINE) poate a gresit alalaltul, desi saracul nu s-a pronuntat..numai eu cu ideile mele m-am pronuntat poate ce a vazut ala acolo data trecuta era altceva acolo..poate s-a reabsorbit ceva..poate era un hematom, habar nu am de ce am vazut la 5 sapt 2 pete negre!..nu stiu...
VORBA sotului meu "TREBUIA SA INTRI SA II ZICI SA MAI SCORMNEASCA PE ACOLO, POATE MAI GASEA CEVA " ) M-A APUCAT SI RASUL! CA I-AM POVESTIT SI LUI PANA LA URMA CE SI CUM in drum inapoi de la clinica.

va PUN POZELE PT COMPARATIE, LINKURI, UNA DE LA 5 SAPT SI ALTA DE AZI DE LA 6, 6 SAPT.
MI-A ZIS CA ARE ACTIVITATE CARDIACA, ca e in grafic la varsta, ARE EXACT 6, 6 SAPT, DECI EXACT CAT AM SI EU SI MI-A DAT SUNET SI AM AUZIT INIMIOARA "BUM BUM BUM' DOAMNE CE FRUMOS!!!!! MI-E SI FRICA SA MA BUCUR !! DAR VEDEM.. OFF DACA AS PUTEA SA MA TREZESC PESTE 6 SAPT SA FIU DEJA IN TRIM 2 SA SCAP DE EMOTII)AR FI IDEAL!
ACUM NU MAI AM PRETENTII de 2, ASTA E, SI UNUL.IMPORTANT E SA FIE SANATOS SI SA IL DUC LA TERMEN!
ASTA ERA doar medic ecografist..era sceptic cu privire la utrogestanul pe care am decis de cand am aflat ca-s gravida, sa mi-l administrez singurica, m-a zis sa ma duc mai bine mai repede la medicul ginecolog si sa imi zica el ca si cum cu doza si daca sa mai iau;
cert e ca nu vreau sa fac pe desteapta insa mie mi se pare ca utrogestanul asta nu are ce rau sa faca..mai ales ca tocmai m-a sunat si am vb. cu prietena mea care tre sa nasca luna asta, tot cu uter retrovers si ea, care are 35 de sapt azi (si 2500 kg bebe a fost si ea la control azi) si mi-a zis ca medicul ei i-a zis ca femeile cu uter retrovers obligatoriu tre' sa ia si progesteron de sustinere..deci in fine..eu zic ca am facut bine ca am luat..ca rau nu are ce sa imi faca.
In plus acum parea mult mai frumoasa si mai clara imaginea, parea totul mult mai omogen, fata de data trecuta cand se vedeau mai multe pe acolo)
te las sa te delectezi cu iubitu' meu din poza.:)) l-am atasat pe net:

1. DE LA 5 SAPT:
http://family.webshots.com/photo/2462349450106042926QDiFko

2. DE AZI DE LA 6, 6 SAPT:
http://family.webshots.com/photo/2958064870106042926fVInqS
Adaugă un comentariu / răspuns
326 comentarii 1 23 ..... 10 11 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Valorile mari ale tensiunii arteriale înainte de a rămâne însărcinată ar putea crește riscul de avort
  •