Ce tratament trebuie sa iau sa scap de atacul de panica ?

21-03-2010
Gobay
Nu este medic/terapeut
Gobay
Am de trei luni atac de panica, am luat tratament alprazolam si fevarin recomandat de psihiatru. M-am simtit foarte rau, am fost la psiholog si dupa o luna m-am simtit mai rau! Ce as putea sa iau sa nu mai am bataile de inima puternice si frica de a iesi din casa? Va multumesc !
4 comentarii
0
21-03-2010, ora 15:03
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Gobay,

Vă rog, dacă doriţi, adresaţi-vă d-nei Claudia Cabat. Vă poate ajuta prin intermediul terapiei florale Bach.
...
CLAUDIA CABAT - Bach Foundation Registered Practitioner
Clinica AQUAMARIN, Bucureşti;
Email: contact@aquamarin.ro;
Telefon fix: 021 326 52 90;
Telefon mobil: 0724 222 522, 0745 633 474;
Adresa: Bulevardul Decebal, nr.6, bl.S10, sc.1, ap.3, Sect.3, Bucureşti.
...


Toate cele bune şi însănătoşire grabnică :)
În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
21-03-2010, ora 16:05
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Remediile florale sunt excelente insa des nu sunt destul de rapide/puternice. In acest caz trebuie apelat la un remediu homeopat. Consulta pe Dr. Cabat sau mergi la un medic homeopat (Dr. Silvia Nedelcu sau Ileana Randasu in Bucuresti). Cu homeopatia sau remediile florale se pot vindeca usor starile care cauzeaza atacurile de panica.
0
26-03-2010, ora 17:55
gemi
Nu este medic/terapeut
gemi
PT.nick sunt emilia am 45ani am si eu o problema daca poti sa mi dai un sfat de 10ani depind de xanax am muncit mereu 1mlg/zi iar eu puteam sa traiesc normal.Anul trecut am avut un litigiu de munca am trecut bune dar m a afectat serios am mers la alt loc de munca dar nu ma adaptam si starile de agitatie erau tot mai mari
incerc sa ti spun ca am marit doza de xanax.E grav ma mai linisteste dar evenimente in viata sunt destule acum o sa am nunta fiicei mele si sunt agitata ce fac ma tem ca nu fac fata emotiilor cei care nu au trecut prin asta nu te nteleg.
0
31-05-2012, ora 11:13
romy1977
Nu este medic/terapeut
romy1977
ptr Nick sunt romeo am 34 de ani si am o problema cred, ca de la pe la varsta de 12 sau 13 ani..atacuri de panica.frica de moarte, frica sa mai fac efort crezind ca imi sta inima..teama sa ma urc mijloace de transport in comun...mie teama sa mai muncesc.dati-mi va rog un sfat ce sa fac cum sa procedez.este o medicamentatie specifica..spuneti-mi ce pastile sa iau...
Va multumesc anticipat ptr raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: