Cerazette si Postinor

16-06-2016
onette
Nu este medic/terapeut
onette
Buna ziua.
Va rog sa imi spuneti parerea Dvs in cazul urmator : am avut contact sexual neprotejat duminica seara, iar luni pilula cerazette am uitat sa o iau. Marti am luat postinor si cerazette. Ciclul este dereglat, mi-a venit in martie, iar de marti seara am o scurgere maronie. Mentionez ca alaptez inca.
Credeti ca e posibil sa fi ramas insarcinata?

Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Interacțiunile medicamentelor cu pilula: antibioticele, antiepilepticele și sunătoarea
  • Pilula de a doua zi versus steriletul cu cupru: eficacitate și alegerea metodei de contracepție de urgență
  • Contracepția și cancerul de sân: ce spun dovezile actuale despre pilula combinată și riscul real
  • Pilula de urgență (anticoncepțional de urgență): mecanismul real și fereastra de eficacitate
  •