Ciclu neregulat
De cativa ani am ciclu neregulat, la 2-3 luni, si as vrea sa stiu care ar fi cauza (cauzele) acestui lucru. Nu ma jeneaza, dar nici nu mi se pare normal si as vrea sa stiu cum se poate rezolva aceasta problema. Va multumesc.
3 comentarii
poti rezolva aceasta problema mergand la ginecolog si luand niste anticonceptionale prescrise de acesta,
sau pt analize mai complete discuta cu un endocrinolog
multumesc; nu cunoasteti vreo solutie anume care sa nu implice medicul?
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4sunt sau nu?
- 5intarziere ciclu menstrual.. 2 luni
- 3dessorelle pt reglare
- 2ciclu neregulat
- 3vreau sa plec la mare... cum sa fac sa-mi aman menstruatia?
- 3Am 18 ani si nu mi-a mai venit ciclu normal de aproape un an
- 2problema in legatura cu ciclul
- 5Intarziere menstruatie.va rog sa imi raspundeti
- 4in fiecare luna imi vine cu intarziere (2-3 zile)...
- 1menstruatie neregulata
- 6Menstruatie neregulata (32-35 zile).. unerori foarte intarziata (8 zile)
- 98Sa ma ingrijorez?
- 5anticonceptionalele si fumatul...
- 3sa iau escapelle daca nu am ciclul regulat?
- 6Am urmatoarele simptome: oboseala, stare de slabiciune, crestere in greutate, voce ragusita, cm nere
- 8Masturbare, ciclu menstrual neregulat
- 9Menstruatie neregulata, ovare micropolichistice si acnee
- 3sangerari neregulate
- 0Menstruatie neregulata
Mai multe informații despre: Ciclul menstrual neregulat
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: