constipatie, balonare dureri in partea stanga

31-01-2009
messi
Nu este medic/terapeut
messi
buna ziua, am si eu o intrebare.la ce doctor ar trebui sa ma duc..sau ecografie?ce sa fac am simtome de balonare si de grea tot timpul la burta..ma constip f des, si am dureri de intestine si o durere mai profunda in partea stanga in dreptul buricului...
6 comentarii
0
31-01-2009, ora 12:51
alexionuzty
Nu este medic/terapeut
alexionuzty
primul pas...medic de familie, medic internist sau/si medic gastroenteorolog. e posibil sa ai colon iritabil pe fond de stres. mergi la medicul de familie si sa-ti dea trmitere la internist sau gastroenteorolog. Succes si multa sanatate! nu te speria ca nu e nimic grav.
0
21-02-2009, ora 19:52
messi
Nu este medic/terapeut
messi
ms mult..o sa ma du c zilel urmatoare..adevarul e ca sunt stresata am avut sesiunea..
oricum zilele astea ma umblat ep al neurologie ca am nsite dureri groaznice de cap:(
0
24-02-2009, ora 10:00
alexionuzty
Nu este medic/terapeut
alexionuzty
pai.daca ai fost la neuro...mergi si la un internist sa te vada...nu te tine mult...cat te palpeaza si iti pune niste intrebari.eventual sa faci niste analize.oricum stresul e de vina 100%.pentru jena din stanga...si e posibil sa fie colon iritabil pe fond de stres...astept noutati.numai bine si sanatate!
0
26-02-2009, ora 23:21
gabriel2009
Nu este medic/terapeut
gabriel2009
Indiferent ca suntem sau nu stresati organismul sufera, iar important este sa remediem problemele.
Aveam si eu probleme de acest gen in trecut...balonari la nesfarsit, disconfort, cand constipatie, cand colon iritabil, cu dureri mari abdominale. Dar am gasit un remediu dupa multe alte incercari.Se numeste Colonix si este un program de detoxifiere a organismului, de curatare a colonului mai precis. Dupa prima saptamana am inceput sa ma simt mult mai bine.Acum am 6 luni de la tratament si nu mai am niciun fel de probleme. Trebuie comandat pe internet, dar merita!!! www.drnatura.ro
Multa sanatate!
1
13-03-2009, ora 13:39
ioanac
Nu este medic/terapeut
ioanac
gabriel 2009 deschide un magazin in care sa-ti vinzi produsele nu mai incerca pe net ca nu de asta scriu oamenii aici!!!!!!!!!!
0
15-03-2023, ora 11:31
Love Forever
Nu este medic/terapeut
Love Forever
Sfatul meu: faceți un test de sânge pentru paraziți. Am avut constipație și balonare, gândurile și temerile erau foarte diferite. Și apoi s-a dovedit că viermii banali. A meritat să beau un curs de Paraxan, deoarece problema a dispărut. Capsulele cu o compoziție naturală nu vor aduce rău. Pot fi luate chiar ca măsură preventivă.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Constipația
  • Balonarea
  • Noi abordări terapeutice în colonul iritabil și constipația cronică idiopatică
  • De ce apar balonările?
  • Ar putea exista o legătură între constipație și infecțiile herpetice?
  • Constipaţia cronică creşte riscul de cancer de colon?
  • Topul alimentelor ce produc gaze (balonare)
  • E normal să mă balonez atât de tare indiferent ce și cât mănânc?
  •