Crescatura in nas

31-08-2014
Ruxi26
Nu este medic/terapeut
Ruxi26
Buna seara.
De ceva vreme am in nara dreapta ceva crescut. Nu stiu cum sa explic in termeni medicali asa ca voi folosi un limbaj mai uzual. Este ceva de vreo 3 sau 4 mm care ma cam deranjeaza, am incercat sa ma uit in oglinda dar nu se poate vedea...e ca un zgarci parca, lipit de peretele interior al narii dar care nu se poate rupe si ajunge cat mai sus spre acea gaura. Nu imi face probleme la respiratie pana acum insa nu stiu ce ar putea fi. Se simte tare si colturoasa. Am mai zgariat cu unghia in nara pe acolo, dar nu se rupe, nu cade, nimic. Nara cealalta e perfect goala si normala. M-am uitat si pe internet dar nu seamana cu polipii. Va rog frumos un mic ajutor in a-mi da seama despre ce e, si ce as putea face.. Multumesc mult
5 comentarii
0
01-09-2014, ora 09:09
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este obligatoriu un consult ORL
0
01-09-2014, ora 09:18
Ruxi26
Nu este medic/terapeut
Ruxi26
Multumesc domnule doctor ! In acelasi timp sunt foarte speriata sa nu cumva sa fie vreo tumoare doamne fereste.. Ar fi posbil ? Deja nu mai am liniste pana ajung la ORL...
0
01-09-2014, ora 11:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este o formatiune tumorala benigna
0
01-09-2014, ora 16:46
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
RUXY nu stiu de ce cred unii oameni care au auzit povesti gen: a mers la medic si a decedat, ca decesul a fost legat strict de mersul la medic, PE MINE SI PE ALTI MILIOANE DE PACIENTI medicii neau prelungit viata si neau ajutat sa fim alaturi de cei dragi, dar cel mai important factor in ecuatie este ORGANISMUL PACIENTULUI dupa care doctorul si rezultatul tratamentului.
Te sfatuiesc sa lasi deoparte teama si cu cat te duci mai repede la un control cu atat se va rezolva mai repede problema si nu se va agrava.
0
18-04-2021, ora 17:26
Taranu
Nu este medic/terapeut
Taranu
Bună ziua..De o zi am constatat ca fetitei mele de 3 anișori are crescute în ambele nări niște umflaturi roșii. Nu pe peretele cu zgarci pe celalalt perete. Și cam respira pe guriță dar nu are secreți sau sa iicurga nasul. Va rog frumos un sfat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Epistaxis (sangerari nazale) - primul ajutor
  • Complicațiile rinoplastiei
  • Părul din nas - cum îl gestionăm corect medical
  •