crize convulsice, ameteli, oboseala

04-01-2018
DaliaPop
Nu este medic/terapeut
DaliaPop
Buna ziua! In ultimele 2 saptamani am avut parte de 2 episoade cu convulsii si instabilitate. Totul incepe cu o durere foarte mare in spatele capului, la ceafa, simtind parca in tot capul furnicaturi..nu pot sa-mi tin capul ridicat, si incep sa am ameteli apoi imi amorteste mana stanga.. dupa care au aparut convulsiile.. am fost la urgente, mi s-a dat calciu... acum 3 ani am avut niste episoade de spasmofilie, aveam o perioada foarte stresanta pe atunci..acum simt ca e ceva totul diferit, pe analizele de sange mi-au iesit toate valorile normale, in special alea de calciu... Unde sa merg sa aflu care e problema? Neurolog?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

23-11-2021, ora 13:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Neurolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Întreabă un doctor acum!
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum afectează Neurontin și Lyrica sinapsele creierului?
  • Terapie genică care poate suprima pe termen lung convulsiile epileptice
  • Convulsii la copil - ce trebuie să știi ca părinte
  • Neuronii artificiali, folosiți pentru a identifica regiunile din creier ce cauzează convulsiile epileptice
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.